هدایت نقدینگی به سوی حوزه‌ی مسکن یکی از پیشنهاد‌های ابلاغی است که این پیشنهاد نیازمند حمایت‌های دولت می‌باشد، زیرا هم اکنون قدرت خرید مردم برای سرمایه گذاری و خرید خانه بسیار کاهش پیدا کرده است و هدایت نقدینگی به سوی حوزه‌ی مسکن تنها به صورت یک پیشنهاد باقی خواهد ماند.

با توجه به این مطلب که یکی از اقداماتی که می‌توانست میزان معاملات را در بازار مسکن افزایش دهد، کاهش سود‌های بانکی است شاهد این بودیم که با کاهش نرخ سود بانک‌ها برخی از مردم سرمایه‌های خود را به سوی بازار‌هایی همچون طلا، ارز و سکه روانه کردند.

اتخاذ مالیات از واحد‌های خالی می‌تواند در رونق این بازار کمک شایانی داشته باشد، زیرا صاحبان این واحد‌ها یا اقدام به فروش و رهن خانه‌های خود می‌کنند یا مجبور به پرداخت مالیات می‌شوند، حال در صورتی که از این مالیات‌های دریافتی به کاهش هزینه‌های ساخت وساز استفاده شود، قطعا شاهد رونق در حوزه‌ی مسکن خواهیم بود.

سرمایه گذاری در بازار مسکن برای چرخه‌ی اقتصادی موثر می باشد در هر صورت سرمایه گذاری در بازار مسکن بسیار برای چرخه‌ی اقتصادی موثر است، زیرا به دلیل گران بودن کالای مسکن گردش پول در اقتصاد بیشتر خواهد شد و ایجاد رونق در این بازار تا حد چشم گیری به اشتغال زایی کمک خواهد کرد.

هیچ شفافیتی برای آینده‌ی بازار مسکن دیده نمی‌شود مگر اینکه وزیر و مسئولین مربوطه یک هدف مشخص، کارآمد و واحدی را برای شفاف سازی و رونق بخشیدن در این بازار داشته باشند.