به گزارش اکوفارس، حسام عقبایی، نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک تهران، در مورد چرایی افزایش قیمت وام مسکن و لزوم افزایش این وام به خبرنگار اقتصادی اعتمادآنلاین گفت: قیمت وام مسکن کاهش پیدا نکرده و همین مبلغی که در حال حاضر روی وام مسکن وجود دارد مبلغ سرسام آور و هنگفتی است. اساساً روی وام مسکن نباید مبلغی وجود داشته باشد. در هیچ جای دنیا نمی بینیم که مبلغی نزدیک به 160 میلیون تومان را به مردم وام بدهند و همزمان با دریافت نرخی بالغ بر 18 درصد سود از وام پرداختی مبلغی نزدیک به 40 میلیون تومان هم بابت قیمت آن وام از متقاضی دریافت کنند.
هزینه بر بودن تسهیلات بانکی برای مردم خنده دار است 
نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک تهران ادامه داد: قیمت وام مسکن باید حذف شود و به صفر برسد. ما نباید از این بابت که قیمت وام مسکن کاهش پیدا کرده خوشحال باشیم، چراکه اساساً هزینه بر بودن تسهیلات بانکی برای مردم خنده دار است. هزینه بر بودن تسهیلات برای متقاضیان جای تاسف دارد، چراکه عمده مردمی که از این تسهیلات استفاده می کنند دهک های ضعیف و متوسط جامعه هستند.
او ادامه داد: در هیچ کجای دنیا این گونه نیست که یک پنجم از تسهیلاتی که پرداخت می کنند هزینه از متقاضی دریافت کنند. این موضوع نشان از آن دارد که دریافت این مبالغ در ازای پرداخت تسهیلات نشان از سوداگری و بنگاه داری دارد. در کشورهایی مثل هلند و دانمارک تسهیلات مسکن را با نرخ سود منفی پرداخت می کنند به نحوی که با پرداخت وام 100 میلیون تومانی در آخر مبلغ 80 میلیون تومان از متقاضی دریافت می کنند.