خبرگزاری ایسنا: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مردم توان خرید مسکن با متراژ بالا را ندارند.

مجید کیانپور در سخنانی با انتقاد از کمبود مسکن ارزان قیمت با متراژ پایین در پایتخت، اظهار کرد: خرید آپارتمان‎های نقلی همچنان پرتقاضا و پرطرفدار است بنابراین در حال حاضر با کمبود مسکن مورد نیاز برای اقشار کم درآمد روبرو هستیم.

وی افزود: طی سال‎های اخیر شاهد افزایش ساخت خانه و آپارتمان با متراژهای بالاتر از 70 متر بودیم اما در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت مسکن تقاضا برای خرید خانه های‎نقلی افزایش یافته بنابراین ساخت خانه‎های کوچک، نقلی و ارزان یکی از راهکارهای حل معضل مسکن در کشور است زیرا مردم در شرایط نامناسب اقتصادی فعلی به هیچ وجه قدرت و توان خرید خانه با متراژهای بالا را ندارند.

دولت برنامه‎ای برای تامین مسکن مورد نیاز مردم ندارد

کیان‎پور با تاکید بر اینکه دولت باید برنامه ریزی منسجم و واحدی را برای ساخت آپارتمان‎های نقلی داشته باشد، ادامه داد: متاسفانه دولت برنامه‎ای برای تامین مسکن مورد نیاز مردم ندارد؛ در این رابطه دولت باید به گونه‎ای سیاستگذاری و تسهیل‎گری کند که از طریق بخش خصوصی و سازندگان ذی‎صلاح ساخت مسکن در متراژهای مختلف در دستور کار قرار گیرد.

ساخت خانه‌ها با متراژهای‌ مورد نیاز قشر متوسط ‌باید توسط دولت رصد و پیگیری شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: ساخت خانه‎های با متراژهایی که مورد نیاز قشر متوسط جامعه است باید توسط دولت رصد و پیگیری شود به گونه‎ای که بتواند آرامش و رونق نسبی را در بازار مسکن ایجاد کند البته نقش شهرداری و وزارت راه و شهرسازی در این رابطه می‎تواند بسیار پررنگ باشد.

حضور دلالان در بازار مسکن منجر به برهم خوردن آرامش بازار شده است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه حضور دلالان در بازار مسکن منجر به برهم خوردن آرامش بازار شده است، تصریح کرد: مردم باید از واسطه‎ها برای خرید خانه استفاده نکنند و سازمان تعزیرات حکومتی نظارت بیشتری را بر بازار خرید و فروش خانه داشته باشد و با دلالان برخورد کنند.