مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ملایر به برگزاری جشن نیکوکاری در اسفند پیش‌رو در آستانه عید نوروز اشاره کرد و گفت: از اصناف شهرستان به ویژه صنف پوشاک و کفش و خاروبار انتظار داریم هر کدام حامی یکی از فرزندان طرح محسنین شوند و تأمین هزینه کودکان نیازمند را برعهده بگیرند.

به گزارش ایسنا؛ علی کولیوند با بیان اینکه با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی موجود، پای کار بودن اصناف سبب رفع محرومیت از سطح جامعه می‌شود، تأکید کرد: خیرین و مؤسسات خیریه و اصناف کمک‌های خود را در اختیار کمیته امداد قرار دهند تا تحویل نیازمدان واقعی شود.

11 هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد ملایر

وی عنوان کرد: در حال حاضر 11 هزار نفر مددجو در قالب 5825 خانوار، تحت پوشش کمیته امداد شهرستان ملایر قرار دارد که طی سالجاری 3 میلیارد و 563 میلیون تومان مستمری ماهیانه به این افراد پرداخت شده است.

کولیوند میانگین خدمات‌دهی سالانه به هر مددجوی تحت حمایت را 300 هزار تومان (از محل‌های مختلف) عنوان کرد و افزود: همچنین امسال از سوی دفاتر نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی مبلغ 40 میلیون تومان برای مساعدت به مددجویان پرداخت شده که در اختیارشان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کلیه مخارج، هزینه‌ها، پرداختی‌ها و عملکرد کمیته امداد ملایر توسط دیوان عالی محاسبات کشور، سازمان بازرسی کشور، مؤسسه حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری به نام مفید راهبر، اداره‌کل بازرسی و نظارت کمیته امداد استان همدان و سازمان مرکزی تهران، بازرسی می‌شود و خوشبختانه تاکنون کمیته امداد ملایر سربلند بوده و کارنامه قابل قبولی داشته است.

احداث و خرید 142 باب مسکن شهری و روستایی

مدیر کمیته امداد شهرستان ملایر با بیان اینکه امسال نسبت به موافقت‌نامه و سهمیه تعهد شده‌مان در بخش احداث و خرید تعمیرات مساکن شهری و روستایی 201 درصد رشد داشته‌ایم، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته 37 مورد احداث و خرید مسکن شهری و 105 مورد احداث و خرید مسکن روستایی و 307 مورد تعمیرات کلی و جزئی مساکن مددجویان انجام شد.

وی اعتبار هزینه شده در این بخش را یک میلیارد و 152 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در بخش مشارکت‌های مردمی در سالجاری افزون بر 2 میلیارد و 420 میلیون تومان جمع‌آوری شده است.

کولیوند با اشاره به اینکه در جشن عاطفه‌ها 272 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم نوع‌دوست و خیر ملایر جمع‌آوری شد، گفت: این مبلغ نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است