معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای حل مشکلات مردم در حوزه مسکن و زمین در محدوده شهرها، کمیسیون ویژه‌ای با حضور نمایندگان بخش‌های مختلف قضایی، ثبت و دستگاههای اجرایی تشکیل شده است.
کمیسیون ویژه تعیین تکلیف زمین و مسکن محدوده شهرها تشکیل شد
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر، حمیدرضا عظیمیان یکشنبه شب در نشست با مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر افزود: تعیین تکلیف زمین های مسکونی محدوده شهرها از برنامه‌های مهم سازمان ملی زمین و مسکن است. 
وی ادامه داد: زمین های محدوده قانونی شهرها پس از بررسی کارشناسی و نشست‌های تخصصی مورد توجه قرار می گیرد و زمینه تعیین تکلیف آنها باید فراهم ‌شود. 
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن بیان کرد: واحدهای مسکونی و زمین های قانونی شهر بوشهر که در ارائه خدمات شهری دچار مشکل هستند با تشکیل کمیسیون ویژه‌ای تا سه ماه آینده تعیین تکلیف می ‌شوند. 
عظیمیان گفت: واحدهای مسکونی برخی محله های شهر بوشهر برای دریافت سند ثبتی مشکلاتی دارند که باید تعیین تکلیف شوند. 
وی اظهارکرد: برای سنددار کردن واحدهای مسکونی در زمین های محدوده قانونی شهرها زمین های محله های مختلف شهر بوشهر تعیین تکلیف خواهند شد. 
عظیمیان با بیان اینکه حل این مشکل تنها با همکاری دوجانبه امکان پذیر است تصریح کرد: در این ارتباط قول می ‌دهیم هیچگونه حکم دادگاهی برای تخریب واحدهای یاد شده صادر نشود و مردم هم نباید ساخت و ساز جدیدی در این مناطق داشته باشند. 
وی، از تشکیل 500 پرونده در این زمینه برای دریافت سند ثبتی خبرداد و افزود: اگر تخریب واحدهای مسکونی در محله های یاد شده بدون حکم قضایی صورت گرفته باشد، خسارت آن پرداخت می ‌شود. 
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در سفر به بوشهر زمین های مختلف محدوده قانونی شهر بوشهر مورد بازدید قرار گرفت و راهکارهای لازم برای تعین تکلیف آنها ارائه می ‌شود. 
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر حل مشکلات ساکنان محله های تنگک‌ها در بوشهرگفت: زمین‌خوار خواندن مردم محله های تنگک‌های بوشهر واژه بسیار ناپسندی است که باید مشکلات آنها حل شود. 
حجت الاسلام عبدالحمید خدری افزود: تخریب منازل مردم در منطقه تنگک ها نگران کننده است و برای تحقق خواسته‌ های مردم تلاش جدی می ‌شود.