ایرنا- مدیر شعب بانک مسکن گلستان اعلام کرد: در جهت رونق بخش ساخت و ساز و مسکن؛ نرخ سود وام حساب های پس انداز مسکن جوانان و صندوق مسکن یکم این بانک 2 درصد کاهش یافت.
سود وام مسکن جوانان و مسکن یکم کاهش یافت
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از راه و شهرسازی استان، احمد پاک نیت گفت: نرخ سود تسهیلات پس انداز مسکن جوانان از 11 درصد به 9 درصد و نرخ تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم از 11 درصد به 5/ 9 درصد و در بافت های فرسوده به 8 درصد کاهش یافت.
به گفته وی؛ براساس این مصوبه قراردادهای تسهیلاتی که از تاریخ 22 آبان ماه منعقد و ثبت قطعی می شود، مشمول این نرخ ها خواهند شد.
مدیر شعب بانک مسکن گلستان همچنین از افزایش سقف تسهیلات سال 95 حساب های پس انداز مسکن جوانان خبر داد و گفت: سقف این تسهیلات در پایان سال پنجم به 540 میلیون ریال افزایش یافته و علاوه بر این متقاضیان می توانند در پایان سال پانزدهم نیز 900 میلیون ریال وام دریافت کنند.
پاک نیت، هدف از ایجاد حساب پس انداز مسکن جوانان را، برنامه ریزی بلندمدت برای خانه دار شدن آنان بیان کرد و گفت: متقاضیان می توانند با واریز مبالغی به صورت ماهیانه، سالیانه و یکجا حداقل پس از پنج سال و حداکثر پس از 15 سال برای دریافت تسهیلات خرید و احداث مسکن اقدام کنند.
وی اضافه کرد: مبلغ واریز ماهیانه برای حساب جوانان در دوره 15 ساله 34 هزار تومان و برای دوره پنج ساله 177 هزار تومان می باشد.
همچنین مدیریت شعب بانک مسکن گلستان با صدور اطلاعیه ای برندگان ویژه سی و ششمین مرحله قرعه کشی حساب های قرض الحسنه این بانک را در سال گذشته اعلام کرد.
برندگان می توانند جهت اطلاع از وضعیت حساب خود به سایت بانک مسکن به نشانی www.bank-maskan.ir مراجعه کنند.