حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه هم اکنون بازار مسکن در رکود بسر می برد، گفت: میزان معاملات مسکن کاهش چشم گیری یافته است، اما این به این معنی نیست که در هفته های گذشته افزایش قیمت رخ داده است بلکه ثبات در حوزه خرید و فروش حاکم شده است. 
وی با بیان اینکه تا پایان تابستان امسال شرایط ثبات قیمتی در این بازار حاکم است، گفت: واحد های بالای ۱۵۰ متر نه تنها افزایش قیمت نخواهند داشت بلکه در نیمه دوم سال شاهد ریزش قیمت این واحدها نیز خواهیم بود. 
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه در واحد های زیر ۱۵۰ متر کاهش قیمت از ۵ درصد تا ۲۵ درصد در نیمه دوم سال رخ خواهد دا، گفت: در صورتی که قیمت ارز افزایش نیابد و طرح مالیات بر عایدی مسکن اجرایی شود واحد های متراژ متوسط با شکسته شدن قیمت مواجه خواهند شد. 
وی با اشاره به اینکه بانک ها بیشترین سود ناشی از حذف طرح مالیات بر عایدی مسکن را می برند، گفت: بانک ها سود های کلانی را از افزایش قیمت بازار مسکن می برند به همین دلیل با حذف این طرح میزان سودشان در این بازار چندین برابر می شود. 
عقبایی با اشاره به اینکه بازار اجاره تابع قیمت مسکن است، گفت: هم اکنون میانگین قیمت اجاره در بازار مسکن تهران ۲۵ تا ۳۰ درصد است. 
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه طرح مالیات بر عایدی مسکن باید از جانب دولت بازنگری شود و مجددا این طرح به مجلس ارائه شود، گفت: در صورتی که طرح مالیات بر عایدی مسکن در این بازار به فراموشی سپرده شود مشکلات حوزه مسکن چندین برابر خواهد شد.