به گزارش صبحانه ، حسام عقبایی در خصوص میانگین نرخ اجاره بها در بازار مسکن بیان کرد: میانگین قیمت اجاره امسال بیش از ۲۰ درصد نخواهد بود و با توجه به قیمت خرید و فروش این میزان اجاره پایین تر از میزان تورم است.
وی با اشاره به تعادل نسبی در بازار اجاره بها برای تعیین نرخ اجاره و ودیعه افزود:فصل نقل و انتقالات امسال یک ماه زودتر از سال های پیش آغاز شده و خوشبختانه با توجه به اطلاع رسانی به موقع برای وضعیت بازار اجاره میزان دریافت اجاره در مقایسه با سال های گذشته کمتر شده و به نظر می رسد مالکان امسال انصاف را بیشتر رعایت کنند.
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: دولت باید طرح ها و بسته های پیشنهادی بازار مسکن را عملیاتی کند و ساخت مسکن استیجاری و همچنین افزایش تسهیلات خرید و فروش نباید تنها در حد حرف باقی بماند؛ بلکه تنها راهکار بهبود وضعیت بازار مسکن ساخت واحد های استیجاری است.
عقبایی با بیان اینکه قیمت مسکن تا پایان فصل تابستان گران نمی شود، اظهار کرد: به نظر نمی رسد تا پایان تابستان قیمت ها در حوزه خرید و فروش تغییری داشته باشد، زیرا که سال گذشته قیمت مسکن رشد ۱۰۰ درصدی داشته است، بنابراین با توجه به ثبات در شرایط اقتصادی کشور قیمت ها تا پایان نیمه اول سال تغییری نخواهد داشت.