حسام عقبایی، نایب رئیس اول مشاوران املاک استان تهران ، با بیان اینکه باید سیاست‌های پولی و بانکی در حوزه مسکن اصلاح شود، اظهار کرد: ارائه تسهیلات به مستأجران موجب بهبود وضع بازار اجاره می‌شود؛ البته به شرطی که سیاست‌های موجود در این بخش اصلاح شود.
وی با بیان اینکه 30 درصد از مردمان کشور مستأجر هستند، گفت: اغلب مستأجران از دهک‌های ضعیف جامعه هستند، به همین دلیل زمانی که قیمت‌های اجاره افزایش می‌یابد تنها مستأجران این بخش دچار مشکل می‌شوند.
بیشتر بخوانید: جولان دلالی مشاوران املاک در فضای مجازی/ چه کسی بر آگهی‌های اینترنتی نظارت می‌کند؟ 
نایب رئیس اول مشاوران املاک استان تهران با بیان اینکه باید سیاست‌های مسکنی کشور به سمت تولید هدایت شود، گفت: با افزایش تولید در حوزه مسکن می‌توانیم به رونق و همچنین خارج شدن از رکود امیدوار باشیم، به همین دلیل باید اقدامات لازم در حوزه مسکنی از سوی دولت تقویت شود.
عقبایی افزود: ارائه تسهیلات به مستأجران اگر با برنامه‌ریزی‌های دقیق پرداخت نشود و همچنین نرخ‌ تسهیلات این بخش همانند نرخ‌ تسهیلات مسکن باشد، به طور قطع موجب افزایش قیمت می‌شود، بنابراین باید تسهیلات پرداخت شده با نرخ‌ تورم اقتصادی کشور سازگار باشد و به صورت عادلانه و قانونمند پرداخت شود.
وی یادآوری کرد: سود تسهیلات بازار اجاره نباید بیش از 5 درصد باشد، زیرا که مستأجران این حوزه قادر به بازپرداخت بیش از این میزان را ندارند.
نایب رئیس اول مشاوران املاک استان تهران با اشاره به اینکه تسهیلات خرید مسکن در سال‌های گذشته همزمان با افزایش قیمت مسکن رشد نیافته است، گفت: هم اکنون قیمت مسکن رشد صد در‌صدی داشته و این درحالی است که تسهیلات مسکن تنها پاسخگوی خرید 10 متر واحد مسکونی است، به همین دلیل باید با اصلاح سیاست‌های پولی در این حوزه امیدوار به بهبود وضعیت بازار مسکن باشیم.
وی در پایان گفت: دولت با تشویق سرمایه گذاران در بخش خصوصی بتواند میزان تولید مسکن را در کشور تقویت کند، زیرا به دلیل کمبود واحد مسکونی و همچنین افزایش بی رویه قیمت اجاره امسال شاهد کوچ بسیاری از مستاجران به حاشیه شهر‌ها هستیم.