خبرگزاری مهر: مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک امروز سه شنبه (۳۱ اردیبهشت) در بازدید از یکی از سایت های تخصصی املاک کشور اظهار داشت: فعالیت مجموعه های دانش بنیان در کشور بسیار حائز اهمیت است.
ایجاد مجموعه های مبتنی بر دانش در کشور بسیار مفید است اما باید با مجموعه هایی که متأسفانه از واژه های دانش بنیان در جهتی خلاف بر رسالت خود استفاده می کنند مقابله کرد و از مجموعه هایی که با بهره گیری از دانش تخصصی به فعالیت می پردازند حمایت کرد تا با دانش خود باعث تعالی کشور شوند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: به طور کلی ما از اپلیکیشن های مسکن و فعالیت های نوآورانه در بخش خرید و فروش املاک حمایت می کنیم اما این مجموعه ها باید از قوانین و اصولی خاص پیروی کنند در نتیجه از آشفتگی در بازار مسکن جلوگیری به عمل آید.
وی در خصوص سایت هایی که باعث ایجاد تشویش در بازار مسکن شده اند، افزود: متأسفانه برخی از سایت ها با ارائه قیمت های غیر واقعی بازار مسکن را دچار تشویش کرده اند که خوشبختانه با دستور دادستانی قیمت گذاری در این سایت ها ممنوع و بلافاصله پس از چند روز، تأثیر مثبت این اقدام در بازار مشاهده شد.
قلی خسروی با بیان اینکه سایت های خرید و فروش مسکن، پل ارتباطی بین آژانس های املاک و متقاضیان ملک است، در رابطه با چگونگی کنترل مشاوران املاک برای جلوگیری از عرضه قیمت های غیرواقعی توسط اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: در حال حاضر پایه شفافیت در حوزه املاک کد رهگیری است که با مراجعه به این سامانه می توان شاهد شفافیت در قیمت گذاری ها بود.