به گزارش فیدوس: محمد اسلامی صبح پنجشنبه در جریان افتتاح ۵۲۸ واحد مسکونی اقشار کم درآمد کوی کوثر اراک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از برنامه های محوری دولت دوازدهم، جریان بخشیدن به تولید مسکن در کشور می باشد و پروژه مسکونی کوی کوثر اراک نیز در راستای همین برنامه به انجام رسیده است که در قالب پروژه ۴۰۰هزار واحد جدید در سطح کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیگیری می شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: پیش بینی می شود که در ادامه این طرح و در اراضی جدید جانمایی شده در استان مرکزی، هشت هزار واحد مسکونی احداث شود تا بتوان برای اقشار کم درآمد زمینه خانه دار شدن را فراهم کرد.

وی بیان کرد: پروژه کوی کوثر اراک در یک مکان مناسب احداث گردیده و معیارهای شهرسازی و استانداردها نیز در آن رعایت شده که قابل ستودن است و زمینه ایجاد فضای آموزشی و مسجد و سایر فضاهای مورد نیاز نیز در این محدوده با کمک خیران و استانداری مرکزی مهیا شده و مابقی نیز فراهم خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان ساخت: امروز ۵۲۸ خانوار در واحدهای مسکونی این پروژه مستقر شدند و امیدواریم که این پروژه ساخت مسکن اقشار کم درآمد در چند سال آینده، زمینه خانه دار شدن بخش عمده ای از این اقشار را فراهم سازد.

اسلامی تصریح کرد: زمین در اختیار سازمان های حمایتی مربوطه به اقشار کم درآمد همچون کمیته امداد و بهزیستی قرار داده شده و خواهد شد و در همین راستا ۱۰ هزار واحد مسکونی مهر در سطح کشور توسط کمیته امداد احداث شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این برنامه ساخت مسکن اقشار کم درآمد به صورت استمراری ادامه خواهد یافت و مقطعی نیست و وزارت راه نیز زمین را در اختیار می گذارد و حمایت خواهد کرد.

وی در رابطه با افزایش یا عدم افزایش وام مسکن نیز گفت: قصد و برنامه ای برای افزایش وام مسکن نداریم، چرا که معتقدیم این اقدام موجب افزایش بیش از پیش قیمت مسکن خواهد شد و اقشار کم درآمد برای تامین مسکن بیشتر دچار مشکل می شوند. در این رابطه تلاش داریم قیمت تمام شده ساخت مسکن را با چند تدبیر که مدنظر داریم، کنترل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در رابطه با برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای نوروز پیش رو اظهار داشت: در این زمینه مقدمات فراهم و ستادها تشکیل شده اند و اقدامات لازم در حال انجام است تا حتی الامکان از بروز حوادث جلوگیری شود و در این رابطه سهم ۹۹ درصدی مردم در رعایت قوانین رانندگی نیز که موجب جلوگیری از بروز حوادث است، بسیار اهمیت دارد.