وی در ادامه افزود: در شرایط تحریم، بخش ساختمان‌سازی امن‌ترین سرمایه‌گذاری است چرا که مسکن یک کالای ماندگار و مطمئن است و از سوی دیگر وزیر جدید راه و شهرسازی اعتقاد به ساخت و ساز دارد که مورد تاکید رئیس جمهور نیز هست و به همین جهت می‌توان پیش بینی کرد در حوزه مسکن تحرکاتی ایجاد شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه خرید و فروش و اجاره مسکن ۱۵ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است، گفت: با توجه به قرار داشتن در فصل سرما افت معاملات طبیعی است رکود را قبول ندارم به همین جهت از واژه کسادی استفاده می‌کنم. کسانی که قصد خرید مسکن دارند، این کار را انجام دهند و مالکان هم بفروشند. زیرا این موضوع به گردش مالی در بخش مسکن در حوزه ساخت و ساز کمک می‌کند. توصیه می‌کنم مردم به جای خرید ارز و طلا اقدام به خرید مسکن کنند. زیرا مسکن یک سرمایه‌گذاری بلندمدت، مطمئن و امن است.

قلی خسروی در خصوص اهمیت کد رهگیری اظهار کرد: کد رهگیری امنیت معاملات را بالا می‌برد، اما در این خصوص لازم است دستگاه‌های دیگر با ما همکاری کنند، سه موضوع در این زمینه اهمیت دارد که شامل اطلاعات ملک از جمله پلاک ثبتی، پایان کار شهرداری و بدهی مالیاتی باید در اختیار دفاتر مشاوران املاک قرار گیرد که درخواست ما این است دستگاه‌های مرتبط در این زمینه با ما همکاری کنند.

وی توضیح داد: فعالیت مشاوران املاک مبتنی بر اعتماد است و یک مشاور باید آنقدر اعتبار داشته باشد تا مردم محله به او اعتماد کنند، متاسفانه تخلفات در شرکت‌های ثبتی رخ می‌دهد، اما دفاتر املاک را مقصر جلوه می‌دهند و به همین منظور قوانین اجتماعی ما باید قوی‌تر شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به توسعه‌دهندگان املاک و مستغلات خاطر نشان کرد: توسعه‌دهندگان املاک و مستغلات در همه جای دنیا جریان دارد و دولت‌ها اختیاراتی را به توسعه‌دهندگان املاک و مستغلات می‌دهند که ما نیز در ایران احتیاج داریم تا از تجارب سازندگان و واسطه‌های ملکی استفاده کنیم؛ در این زمینه باید اتاق‌های فکر تشکیل دهیم و بحث ریل استیت را با جدیت بیشتری دنبال کنیم.