به گزارش افکارنیوز، «مصطفی قلی خسروی» شنبه در نشست هم اندیشی با سازندگاه مسکن افزود: فروش مسکن در فضای مجازی بویژه برای خارج از کشور مشکلات زیادی به بار می‌آورد و این مساله در کاهش اعتماد خریداران بسیار تاثیرگذار است.

وی یادآوری کرد: دریافت کد رهگیری برای انجام معاملات مسکن الزامی است و امنیت معاملات را تضمین می‌کند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد: درخوست ما از دولت این است که مشاوران املاک در کشور بتوانند به آخرین اطلاعات ملک دسترسی داشته باشند، زیرا مشاوران املاک باید بدانند آیا ملک مورد نظر پایان کار شهرداری بدهی مالیاتی و بانکی دارد یا پلاک ثبتی آن درست است.

قلی خسروی افزود: مردم به همکاران ما اعتماد دارند و از ۱۲ هزار مشاور املاک فعال در تهران شاید حدود یکصد نفر آن‌ها طرف شکایت قرار گرفته اند.

نماینده رییس اتاق اصناف در کمیسیون املاک کشور ادامه داد: همانگونه که رییس جمهوری گفت: متاسفانه در پنج سال گذشته به صنعت ساختمان کشور توجه نشد و انتظار داریم در دوره وزیر جدید راه و شهرسازی شاهد رشد و توسعه بخش ساخت و ساز کشور باشیم تا بین عرضه و تقاضا تعادل ایجاد شود.

به گفته وی، ۱۷۴ شغل به طور مستقیم با بخش ساخت وساز کشور ارتباط دارد و بیش از ۸۵ درصد مصالح ساختمانی در داخل تولید می‌شود؛ بنابراین تحریم‌های امریکا در این عرصه آنچنان تاثیرگذار نیست.

وی از همه سازندگان مسکن خواست با استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد زمینه تولید ساختمان‌های با عمر بالا را فراهم کنند.

این فعال صنفی یادآوری کرد: ما هیچ وقت شاهد رکود در این بخش نبودیم بلکه کسادی را در بازار شاهد بودیم، بنابراین توصیه من به خریداران این است که در اسرع وقت ملک مورد نیاز را بخرند و فروشندگان نیز منتظر گران شدن نباشند و ملک خود را به بازار عرضه کنند.

به گزارش ایرنا، در این نشست برخی تولیدکنندگان مسکن مشکلات خود را با رییس اتحادیه مشاوران املاک مطرح کردند و راهکار‌های رونق مسکن در کشور بررسی شد.