به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی (armaneghtesadi.com)، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه دریافت مالیات از خانه‌های خالی راهکار مؤثری جهت بهبود وضعیت بازار مسکن نیست، گفت: دولت سالیان بسیاری است که به دنبال اجرایی کردن اخذ مالیات از خانه‌های خالی است ولی آمارها نشان می‌دهد که باید راهکار دیگری برای این بخش اجرایی شود.

وی از نقش مؤثر بانک‌ها در گرانی مسکن خبر داد و افزود: متأسفانه بانک‌ها عامل اصلی گرانی در بخش مسکن هستند و هم اکنون بانک‌های کشور تبدیل به بنگاه معاملات مسکن شده‌اند.
رئیس اتحادیه املاک استان تهران ادامه داد: برخی از بانک‌ها به سراغ ساخت و ساز و یا خرید مسکن رفته‌اند و این در حالی است که بدون پرداخت مالیات این راه را ادامه می‌هند.
خسروی به آمار قراردادهای اجاره در ۶ ماهه ابتدایی سال اشاره کرد و افزود: از تاریخ ۱/۱/۹۶ الی ۲۶/۶/۹۶، ۳۵۵ هزار و ۱۷۶ قرارداد منعقد شده و در ۱/۱/۹۷ الی ۲۶/۶/۹۷، ۳۱۰ هزار و ۶۸۴ قرارداد اجاره در کشور منعقد شده و آمارها نشان می‌دهد که میزان اجاره نشینی در سال جاری ۱۲ درصد کاهش داشته است.
وی به آمار اجاره در استان تهران نیز اشاره کرد و گفت: از تاریخ ۱/۱/۹۶ الی ۲۶/۶/۹۶، ۱۰۶ هزار و ۸۲ قرارداد منعقد شده و در ۱/۱/۹۷ الی ۲۶/۶/۹۷، ۹۲۰ قرارداد منعقد شده که کاهش ۱۴ درصدی را در این بخش شاهد هستیم.
به نوشته باشگاه خبرنگاران، رئیس اتحادیه املاک استان تهران در پایان افزود: دولت باید به جای راهکار اخذ مالیات از خانه‌های خالی نقش نظارتی و رسیدگی به وضعیت املاک بانک‌ها را در دستور کار خود قرار دهد.