به گزارش فیدوس: سهم آپارتمان‌های نوساز از کل معاملات شهر تهران حتی در شرایط ناآرامی قیمت‌ها نیز بیش از تمام گروه‌های سنی دیگر است و از این‌رو رونق در بازار نوسازها نیز در بازار کنونی مسکن بیش از دیگر آپارتمان‌ها مشهود است.
به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، به‌رغم اینکه مشاوران املاک عنوان می‌کنند در ماه‌های دی و بهمن بیشترین تلاطم قیمتی در گروه نوسازهای بازار مسکن رخ داد و آپارتمان‌های کلیدنخورده بعضا با بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال گذشته روبه‌رو شدند، اما واحدهای نوساز و تازه‌ساز همچنان در صدر تقاضای مصرفی قرار دارند؛ هرچند سهم آپارتمان‌های تا ۵ سال ساخت از کل معاملات تحت‌تاثیر افزایش قیمت از ابتدای امسال تاکنون همواره قدری از این سهم در سال گذشته پایین‌تر بوده است، اما این رشد قیمت در گروه نوسازها نتوانسته موجب کم‌رونق شدن بازار معاملات مسکن کلیدنخورده تا ۵ سال ساخت شود.

از آنجا که بودجه تقاضای مصرفی غالبا برای تملک آپارتمان‌های کوچک و میان‌متراژ مناسب است، واسطه‌های ملکی در هفته‌های اخیر روی معرفی و بازاریابی واحدهای ۵۰ تا ۱۰۰ مترمربعی نوساز متمرکز بوده‌اند و واحدهای ریزمتراژ (زیر ۵۰ مترمربع) و بزرگ‌متراژ (بیش از ۱۰۰ مترمربع) آنچنان پرحرارت نبوده است. در عین حال این گروه از آپارتمان‌ها به دلیل اینکه کانون تقاضای مصرفی به‌شمار می‌روند معمولا قیمت‌های پیشنهادی بالاتری نسبت به آخرین معاملات انجام و ثبت‌شده دارند. به عبارت دیگر با توجه به انتظار افزایش قیمت مالکان آپارتمان‌های نوساز در بازار کنونی، لازم است خریداران در جریان بررسی فایل‌ها این نکته را مدنظر داشته باشند که قیمت‌های پیشنهادی ممکن است قدری بیش از آخرین قیمت مسکن با موقعیت مشابه در منطقه باشند و در نتیجه در نشست‌های اولیه و نهایی روی اخذ تخفیف حساب کنند.