رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: با توجه به عقب‌نشینی نسبی ترامپ از مواضع افراطی خود در قبال ایران، پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد مسکن مسیر رو به رشد خود را در نیمه دوم سال‌جاری ادامه دهد.
مصطفی قلی خسروی با بیان اینکه روند افزایش معاملات را در ماه‌های اخیر شاهد بوده‌ایم، افزود: معتقد به رکود بخش مسکن نیستم بلکه معاملات تا حدودی از فضای دفاتر املاک به فضای مجازی آمده و شاهد استفاده از ابزارهای نوین در این حوزه هستیم.
وي ادامه داد: وقتی آمار تعداد معاملات را نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که در شش ماهه ابتدایی سال‌جاری با زمان رونق مسکن قبل از سال ۱۳۹۱ تقریبا برابری می‌کند. بنابراین بازار مسکن از دوره رکود خود خارج شده و انتظار می‌رود شاهد افزایش تدریجی قیمت مسکن باشیم که البته نگرانی بابت جهش قیمت نیز وجود ندارد و حداکثر رشد قیمت مسکن ۸ الی ۱۰ درصد خواهد بود.
خسروی در خصوص تاثیر رفتارهای ترامپ در اقتصاد ایران به ايسنا گفت: همان‌طور که گفتم ترامپ نتوانست سیاست‌های افراطی خود در قبال ایران را به طور کامل اجرایی کند؛ چرا که اتحادیه اروپا، روسیه و چین با رفتارهای نامتعادل ترامپ همراهی نکردند. البته نباید اقتدار نظام جمهوری اسلامی را نادیده گرفت. به هر حال ما یک کشور قدرتمند در منطقه هستیم و اقتصاد ایران با صحبت یک رئیس جمهور در یک گوشه از جهان تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. رئیس سابق اتحادیه املاک همچنین درباره تاثیر کاهش نرخ سود بانکی در بازار مسکن گفت: هر زمانی که جذابیت سپرده‌گذاری در بانک پایین می آید شاهد ورود سرمایه‌ها به بازار مسکن هستیم؛ بنابراین با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص کاهش نرخ سود بانکی به ۱۵ درصد، آینده روشنی را برای بخش مسکن پیش‌بینی می‌کنم و امیدواریم در نیمه دوم سال جاری شاهد رونق کامل خرید و فروش بخش مسکن باشیم.