یوکی فاینانس که یک انجمن تجاری در بریتانیا و اعضای آن شامل انجمن بانکداران و شورای بانک های اعطاکننده وام مسکن در بریتانیا هستند، اعلام کرد میزان درخواست وام مسکن در بریتانیا در ماه گذشته میلادی یعنی آگوست به بیشترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ میلادی به بعد رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین یکی از دلایل افزایش تقاضا برای وام مسکن در بریتانیا به نرخ فعلی پایین بهره و گمانه‌زنی برای افزایش آن در پاییز بر می‌گردد.

در همین حال، این یوکی فاینانس در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد، میزان تقاضای وام مسکن در ماه آگوست به ۲۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون پوند افزایش پیدا کرد که در مقایسه با ماه قبل از آن یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون پوند سیر صعودی به خود گرفته و بیشترین رقم در ۹ سال اخیر محسوب می‌شود.

همچنین در ماه گذشته میلادی، تعداد ۴۱ هزار و ۸۰۷ فقره خرید مسکن در بریتانیا ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۱۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بر پایه این گزارش، پیش از این در آپریل سال ۲۰۰۸ میلادی، یعنی زمان شروع بحران مالی در جهان، رقم ۲۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون پوند به عنوان بیشترین تقاضای بریتانیایی‌ها برای وام مسکن اعلام شده است.