با وجود متقاضیان بسیاری که به دنبال آپارتمان مسکونی استیجاری در منطقه 6 تهران هستند، واحدهای نوساز این منطقه به دلیل اجاره‌بهای پیشنهادی نسبتا بالا، برای این موضوع مناسب نیستند.

نگاهی به عملکرد مشاوران املاک در یک ماه اخیر نشان می‌دهد، عمده فعالیت موثر واسطه‌ها در منطقه6 طی این مدت، معطوف به املاک استیجاری میانسال و کهنسال بوده است. 

تقاضا برای اجاره آپارتمان مسکونی در قلب اداری، تجاری پایتخت با وجود اینکه بافت منطقه عمدتا برای کار و فعالیت مناسب است، اندک نیست. بسیاری از کارمندان مراکز اداری و تجاری تمایل دارند با توجه به اینکه ساعت کاری‌شان از نخستین ساعات صبحگاه آغاز می‌شود، محل سکونت خود را در نزدیکی محل کار خود انتخاب کنند. از این‌رو بازار اجاره آپارتمان در منطقه6 تقریبا همیشه گرم است.

بررسی سامانه اطلاعات بازار املاک ایران نشان می‌دهد بیش از 70 درصد آپارتمان‌های اجاره داده شده در یک ماه اخیر بیش از 10 سال سن داشته‌اند و در برخی از محله‌ها متوسط سن بنای واحدهای اجاری به بیش از 25 سال می‌رسد. مشاوران املاک اعتقاد دارند بخشی از این مساله ناشی از این است که عمده ساخت‌وسازهای منطقه 6، با کاربری اداری و تجاری صورت می‌گیرد و با توجه به اینکه طی دو دهه اخیر، بسیاری از اراضی مسکونی در این منطقه، تغییر کاربری داده‌اند، طبیعی است که فضا برای ساخت‌وساز مسکونی به نسبت سایر مناطق، کمتر است. 

از طرفی پهنه‌های مسکونی در محله‌های مختلف منطقه 6، اغلب دارای قدمت قابل توجهی هستند و میانگین سن بنای آنها در برخی از محله‌ها حتی بیش از 30 سال است که البته بسیاری از آنها بازسازی شده و برای سکونت مناسب هستند. به‌عنوان مثال، محله‌های بهجت‌آباد، سنایی و بخش‌هایی از یوسف‌آباد، عمدتا میزبان آپارتمان‌های کهنه‌ساز هستند. 

از سوی دیگر قیمت پیشنهادی اجاره‌بهای آپارتمان‌های نوساز در این منطقه نیز به قدری بالا است که بعضا با مناطق ‌گران‌تر شهر برابری می‌کند و در نتیجه کسانی که دلیل محکمی برای سکونت در منطقه 6 نداشته باشند و به دنبال فایل نوساز باشند، ترجیح می‌دهند واحدهای قدری کوچک‌تر در مناطق گران‌تر را اجاره کنند.