معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: بر اساس مصوبه هیات وزیران، مسئولیت اجرایی مسکن اجتماعی و حمایتی بر عهده بنیاد مسکن انقلاب ‌اسلامی است.
مظاهریان تصریح کرد: در طول برنامه ششم و از سال آینده (96) تا سال 1400، حمایت سالیانه از 100 هزار واحد مسکونی اقشار کم‌درآمد در دو قالب یاد شده (مسکن‌حمایتی و مسکن‌اجتماعی) در دستور کار است که در مجموع تا پایان 1400 ساخت 500 هزار واحد مسکونی در این طرح مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
به گفته مظاهریان، در این طرح، بخش‌های مختلفی مورد توجه قرار گرفته که یک بخش آن مسکن حمایتی است؛ در این بخش کمک به ساخت و خرید مسکن ملکی و کمک بلاعوض مطرح بوده و وظایفی را بر عهده بانک‌ مرکزی برای تعیین بانک‌ عامل و اعطای تسهیلات موضوع مورد تصویب، گذاشته است.
وی نوع کمک‌ها در طرح مسکن‌ حمایتی را شامل تسهیلات ساخت مسکن ملکی، تسهیلات خرید مسکن ملکی، کمک بلاعوض به متقاضیان مسکن مهر فاقد متقاضی به هر واحد مسکونی تا 70 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: تعداد تسهیلات ساخت ملکی سالیانه از سال 96 تا سال 1400، برای 10 هزار واحد مسکونی است که در جمع پنج سال، 50 هزار فقره وام خواهد شد.
به گفته وی، همچنین تعداد تسهیلات خرید مسکن ملکی برای سال‌های 96 تا 1400 به ازای هر سال، 20 هزار واحد مسکونی و در مجموع 100 هزار فقره طی پنج سال آتی است.
وی ادامه داد: در کمک بلاعوض به متقاضیان مسکن مهر که به ازای هر واحد مسکونی 70 میلیون ریال تعلق می‌گیرد، طی 5 سال آتی، سالیانه 5 هزار واحد و در مجموع برای 25 هزار واحد مسکونی است.

** برنامه دولت برای مسکن استیجاری
مظاهریان یکی دیگر از ابعاد تامین مسکن اقشار کم درآمد را مسکن اجتماعی و کمک به ساخت مسکن استیجاری برشمرد و گفت: ما در زمینه مسکن استیجاری نهادهای خوب و حرفه‌ای نداریم و در حقیقت مسکن استیجاری به شکل شخصی اداره می‌شود و افراد ساختمان‌های مازاد خود را اجاره می‌دهند.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این طرح در تلاش است تا ساخت مسکن استیجاری را در دستور کار قرار داده و این فعالیت را در بازار مسکن به شکل حرفه‌ای نهادینه کند.
به گفته وی، پرداخت کمک اجاره و وام قرض‌الحسنه از دیگر ابعاد این برنامه است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ساخت مسکن استیجاری - ملکی به نسبت 40 -60 از کل واحدهای ساخته شده، پرداخت تسهیلات به سازندگان مسکن‌اجتماعی در برابر تسهیلات مسکن حمایتی در این طرح، پرداخت کمک‌ اجاره متناسب به شهرهای زیر 500 هزار نفر و شهرهای بالای 500 هزار نفر و وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن را از انواع کمک‌های مسکن‌ اجتماعی برشمرد.
وی گفت: ساخت مسکن استیجاری - ملکی به نسبت 40 -60 از کل واحدهای ساخته شده طی پنج سال و هر سال 10 هزار واحد مسکونی است که در مجموع در پایان پنج سال، 50 هزار واحد مسکونی را در بر می‌گیرد.
مظاهریان اظهار داشت: همچنین پرداخت تسهیلات به سازندگان مسکن اجتماعی طی سال های 96 تا 1400 سالیانه به میزان 15 هزار واحد مسکونی پیش بینی شده است.
وی افزود: پرداخت کمک اجاره در شهرهای زیر 500 هزار نفر در سال‌های 96 تا 1400 شامل سالیانه 15هزار واحد و در مجموع 75 هزار واحد مسکونی است. 
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، در شهرهای بالای 500 هزار نفر جمعیت، طی سال‌های 96 تا 1400، هر سال 20 هزار واحد مسکونی با مجموع 100 هزار واحد مسکونی مورد نظر خواهد بود.
وی میزان وام قرض الحسنه ودیعه مسکن را سالیانه 5 هزار واحد مسکونی عنوان کرد.
مظاهریان تصریح کرد: پرداخت کمک‌ اجاره به شهرهای زیر 500 هزار نفر و هم شهرهای بالای 500 هزار نفر از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در طرح مسکن ‌اجتماعی است.