عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: 10 ماهه امسال میزان افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم شهر تهران نسبت به مدت مشابه پارسال 202 درصد رشد کرد که این میزان در کل کشور 174 درصد بود.

«ابوالقاسم رحیمی انارکی» افزود: از تیرماه امسال شاهد روند فزاینده افتتاح حساب زوج های جوان خانه اولی در صندوق پس انداز مسکن یکم بودیم که با توجه به مدت زمان انتظار یکساله برای دریافت سقف این تسهیلات در همه شهرهای کشور برآورد می شود از تیرماه 1396 متقاضیان با دریافت این تسهیلات برای خرید واحدهای مسکونی اقدام کنند.

وی پیش بینی کرد از تیرماه سال آتی با موج گسترده ای از تقاضا برای خرید مسکن مصرفی با تکیه بر قدرت پوشش دهی تسهیلات خانه اولی ها با نرخ سود تک رقمی روبرو می شویم.

سقف این تسهیلات برای هر نفر در شهرهای کوچک تا 400 میلیون ریال، شهرهای میانی600 میلیون ریال و شهرهای بزرگ و کلانشهرها 800 میلیون ریال است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن اعلام کرد اکنون بیش از 50 درصد تقاضای خرید مسکن به واحدهای کمتر از 80 مترمربع اختصاص دارد و این واحدها حداکثر 30 درصد از بازار ساخت و ساز را به خود اختصاص می دهند.

وی از افزایش تقاضا در بازار ملک برای خرید واحدهای کوچک و میان متراژ از نیمه دوم سال 1396 خبر داد و افزود: تقاضا برای خرید واحدهای کوچک افزایش یافته است.

رحیمی انارکی گفت: با توجه به آمارها و اطلاعات رسمی از روند کنونی بازار معاملات و قیمت مسکن برآورد می شود بازار از نیمه اول سال 96، با عبور کامل از دوره رکود و پشت سر گذاشتن دوره پیش رونق، وارد مرحله رونق شود.