حسام عقبایی با اشاره به حساسیت نسبت به امنیت معامله در فضای مجازی، افزود : اتحادیه مشاوران املاک تعاملات خوبی با فعالان فضای مجازی حوزه املاک و مستغلات دارد.

وی گفت : فضای مجازی را تهدید نمی دانیم و باید روش های نوین معاملات مسکن را توسعه دهیم ، وب سایت هایی که از اتحادیه املاک مجوز دارند فقط خدمات خود را به مشاوران املاک دارای مجوز ارائه می دهند.

وی در باره سایت های غیرقانونی هم هشدار داد و اظهار داشت : به سایت های دارای مجوز هم توصیه می کنم از جاهای بی نام و نشان آگهی قبول نکنند.
عقبایی با بیان اینکه آگهی های بی نام و نشان باعث از دست رفتن اعتبار می شود ، افزود: تا دهه آینده بیش از 70 درصد از معاملات مسکن کشور در فضای مجازی صورت خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه در بازارمسکن هر کسی هر قیمتی که می خواهد تعیین می کند، گفت: مالکیت در اسلام محترم است و مردم بر اموال غیرمنقول مسلط هستند، اما با با روش های افزایش تولید و ایجاد رقابت مردم را نسبت به قیمت واقعی ملک خود مطلع می کنیم.

عقبایی با اشاره به اینکه شاید برخی از جمله مشاوران توهم قیمت داشته باشند یا برخی افراد بخواهند سوداگرانه گام بردارند، گفت:باعث جهش های غیرمتعارف در قیمت ها می شود.

وی اعلام کرد : قیمت مسکن از سال 71 تا 94 حدود 1000 درصد (104 برابر) افزایش یافته است و باید مراقب باشیم چه کسی و با چه هدفی شاخص های قیمتی را ارائه می دهند و نباید رویکرد سوداگرایانه تشدید شود.

رییس اتحادیه مشاران املاک با تاکید بر اینکه باید واقعیت های بازار مسکن را بگوییم، افزود: به دست اندرکاران بازار مسکن برای شفافیت قیمت ها کمک می کنیم و فعالان این بخش به هیچ عنوان تحت تاثیر ذی نفعان این حوزه قرار نمی گیرند.

عقبایی با بیان این که بانک مرکزی و مرکز آمار ایران در مقایسه با اتحادیه مشاوران املاک نسبت به بازار مسکن اشراف ندارند، گفت: در فاصله 20 روز به پایان سال 95 شاهد افزایش معاملات در تهران هستیم.

وی با بیان اینکه برخی نهادهای دولتی مانند بانک مرکزی در سبد مهمی مانند مسکن آمارهایی را ارائه می دهند، گفت : افزایش قیمت در بهمن و اسفند را انکار نمی کنم اما حداکثر رشد قیمت بر اساس سامانه املاک مستغلات در تهران 4 درصد بوده است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: در سطح کشور هیچ گونه افزایش قیمتی در بخش مسکن نداریم.
حسام عقبایی در نمایشگاه املاک و مستغلات و در حاشیه رونمایی از شاخص قیمت مسکن مناطق 22 گانه تهران الونک، اظهار داشت : پایان سال 95 اغاز خروج بازار مسکن از رکود است و رونق بازار مسکن از تابستان سال 96 اغاز می شود.
عقبایی درباره نمایشگاه املاک و مستغلات نیز گفت :با توجه به اینکه مهمانان خارجی، انبوه سازان، وب سایت و... در نمایشگاه حضور دارند یکی از اهداف ما این است که روش های نوین معاملات مسکن در ایران توسعه یابد تا آخرین روش های معامله مسکن را در کشور بر اساس قوانین و مقررات داخلی بومی سازی کنیم.
وی با بیان اینکه خروجی این کار باید تسهیل روند معاملات مسکن و افزایش ضریب ایمنی باشد، تصریح کرد : انبوه سازان پروژه های خود را در نمایشگاه عرضه کرده اند و با توجه به فضای رکود بازار اینجا را فرصتی برای فروش تلقی می کنند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: مجموعه های فضای مجازی و وب سایت ها در نمایشگاه امسال املاک حضور پررنگی دارند و رویکرد اتحادیه املاک به استارت آپ ها و آی تی ها مثبت است چون به ارتقای شغل مشاور املاک کمک می کنند.
چهارمین نمایشگاه املاک و مستغلات با حضور 23 کشور خارجی از روز یکشنبه در حال برگزاری است.
در نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات 107 شرکت داخلی و 23 شرکت خارجی از کشورهای اذربایجان ، عمان ، ایتالیا، ترکیه ، قبرس و ترکیه حضور دارند و برای سرمایه گذاری و ساخت تلاش می کنند. 
این نمایشگاه را اتحادیه املاک و مستغلات و به همت مجموعه بانیان امید برگزار کرده است.
این نمایشگاه از نمایشگاه ‌های پررونقی است که سالانه میلیون‌ها نفر را به سوی خود فرا می‌خواند و امسال هم نمایندگانی از کشور های قبرس، یونان، فرانسه، ایتالیا، عمان، ترکیه، دبی، گرجستان و قزاقستان نیز مشارکت فعال خواهند داشت و آخرین توانمندی خود را در معرض نمایش قرار خواهند داد. 
مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات ، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه را ایجاد رونق و خروج از رکود در بازار ملک وجذب و هدایت سرمایه های داخلی و خارجی جهت ورود به این صنعت به منظور ایجاد رونق و توسعه بازار مسکن اعلام کرد. 
مهشید منفرد گفت : تبیین اهمیت موضوع مسکن و جایگاه نخست آن در رشد ، رکود و یا توسعه اقتصادی کشور، معرفی پهنه وسیع جذب سرمایه و فرصت های سرمایه گذاری در پروژه های مسکن و مستغلات در داخل کشور، معرفی توانمندی انبوه سازان و شرکت های بزرگ فعال در صنعت ساختمان از اهداف این نمایشگاه است. 
همچنین کمک به شفاف سازی گردش کار و عملکردهای مورد استفاده در بازار ساخت و ساز ، ایجاد توازن و پایداری در قیمت ها و کمک به کنترل نرخ املاک و مستغلات کشور، معرفی روش های صنعتی سازی و توانمندی آن در ارتقاء کیفیت ، افزایش سرعت و کاهش هزینه تمام شده، ایجاد فضا و بستر مناسب جهت حضور شرکت های دانش بنیان به منظور بهره گیری بیشتر از علوم و فنون روز و ارتقاء روش های علمی مورد استفاده در صنعت ساختمان، معرفی ابزار و روش های نوین فروش در بخش املاک و مستغلات و...اولویت های اصلی برپایی نمایشگاه امسال است. 
مشارکت کنندگان در نمایشگاه امسال مشاورین املاک و مستغلات ، انبوه سازان و سازندگان ، موسسات تامین سرمایه در املاک و مستغلات، تعاونی های مسکن ،معماران و طراحان پروژه های ساختمانی، پیمانکاران مدیریت و سیستم کنترل پروژه های ساختمانی مالکان و مدیران پروژه‌های سرمایه‌گذاری با معرفی بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در املاک، سازمان ها و شرکت ها با هدف مدیریت ، نگهداری و بهره برداری از املاک، املاک و مستغلات در مناطق آزاد تجاری و صنعتی فناوری اطلاعات در بخش های املاک و مستغلات ، مدیریت بهره برداری از املاک، بازاریابی املاک، موسسه های آموزشی در زمینه املاک و مستغلات،- شهرداری های شهرها و شهرستان ها و مناطق مختلف از شهرداری تهران می باشند وحضور پر رنگی خواهند داشت. 
در این نمایشگاه مالکان و مدیران پروژه‌های سرمایه‌گذاری با معرفی بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در املاک شرایطی برای عرضه‌ی مطلوب املاک با امکان ارزیابی و مقایسه‌ بهتر را فراهم می‌کند تا از این طریق شاهد گسترش اشتغال به دنبال سرمایه گذاری دراین صنعت در بالاترین سطح در مقایسه با سایر صنایع و خدمات باشیم. گفتنی است چهارمین نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات تا 11 اسفند در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌آلمللی تهران برگزار می‌شود و همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 16 پذیرای حضور علاقه مندان است.