فرماندار رزن بااشاره به پرداخت ۲۳ هزار فقره وام مقاوم سازی مسکن روستایی در رزن گفت: شهرستان رزن بیشترین معوقات بانکی را در زمینه وامهای زلزله و مقاوم سازی مسکن روستایی در استان دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، فتحعلی حسینی ظهر پنج شنبه در نشست مشترک مسئولین اجرایی با بانکهای شهرستان رزن از اجرای بخشودگی دیرکرد وامهای زیر ۱۰۰میلیون تومان در شهرستان رزن خبر داد و گفت: شهرستان رزن بیشترین معوقات بانکی را در زمینه وام های زلزله و مقاوم سازی مسکن در استان دارد.  

وی گفت: با اجرای این طرح که تا ۲۵ اسفندماه سالجاری زمان دارد بسیاری از مشکلات مردم درحوزه بانکی مرتفع می شود.  

فرماندار رزن از بدهی ۶۸۰ میلیارد ریالی مردم شهرستان رزن به بانک ها خبر داد و افزود: در صورتی که این معوقات بانکی پرداخت شود بسیاری از مشکلات شهرستان اعم از مشکلات اقتصادی و اشتغال رفع خواهد شد.  

وی عنوان کرد: بخشودگی جرائم در صورتی امکان پذیر خواهد بود که مشتریان بانک ها معوقات بانکی خود را به صورت یکجا پرداخت کنند.

حسینی با بیان اینکه شهرستان رزن در زمینه مقاوم سازی مسکن از شهرستان های پیشرو در کشور است، عنوان کرد: از سال ۸۱ تا کنون ۲۳ هزار فقره وام مقاوم سازی مسکن روستایی به مردم شهرستان رزن اعطا شده و در این راستا ۸۷ درصد مساکن روستایی مقاوم سازی و بازسازی شده است.

وی همچنین از وجود ۷۰۰ سهمیه مقاوم سازی مسکن در رزن خبر داد و گفت: باید از این سهمیه به نحو مطلوب استفاده شود.

فتحعلی حسینی در ادامه با عنوان اینکه بخشودگی جرائم وام ها به صورت سهمیه بندی است، گفت: به لحاظ اینکه بخشودگی جرائم وام ها به صورت سهمیه بندی به بانک ها ابلاغ می شود مردم باید نسبت به پرداخت اصل وام هر چه زودتر اقدام کنند.