رکناک ثبت بیش از 17 هزار معامله مسکن در طول دی‌ماه با ثبات نسبی قیمت ها سبب شده پیش‌بینی‌های بر ثبات قیمت مسکن و بازار نقل‌وانتقالات ملکی در ماه‌های آینده متمرکز شود .
قیمت مسکن سال آینده ثابت می ماند 
رکنااقتصادی: حسام عقبائی، رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران از  استمرار پیش‌رونق در بازار معاملات مسکن تا پایان سال جاری می گوید وشرایط موجود راپایان بهار 96  در بازار برقرار می داند
از خانه های خیابان فرشته قرمز تا فردوس آبی / نمودار قیمت خانه های شمال شهر تا جنوب تهران
حجم معاملات مسکن ۵۰ درصد کاهش یافت/قیمت‌ ثابت است
خانه های ناتمام و انتظار تلخ متقاضیان
نگاهی به فاجعه ‌بارترین ریزش آسمانخراش‌ ها در تاریخ
 . وی اظهار کرد: تقریبا از فروردین‌ماه سال جاری تاکنون همواره شاهد کاهش حجم معاملات مسکن در سطح کشور بودیم که این میزان به‌طور متوسط ۳۰ تا ۴۵ درصد و در برخی از استان‌ها تا ۵۰ درصد بوده است. عقبائی در عین حال وضعیت بازار مسکن شهر تهران را بهتر از دیگر نقاط کشور توصیف کرد و گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری وضعیت بازار معاملات مسکن مسیر صحیحی داشت و با رشد همراه بود. ولی در ماه آذر میزان معاملات تنزل یافت.
پیش‌بینی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران این است که قیمت مسکن تا پایان سال جاری تغییر قابل‌توجهی نخواهد داشت. عقبائی افزود: سال آینده نیز از آنجا که دو انتخابات مهم یعنی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا پیش‌رو قرار دارد، بازار مسکن تحت تاثیر این دو انتخابات جهشی نخواهد بود و پیش‌بینی می‌شود تا پایان بهار سال ۹۶، حوزه مسکن بازار با ثبات نسبی را تجربه کند. وی با بیان اینکه مسیر عبور از رکود و پیش‌رونق طی ماه‌های اخیر تا حدی طی شده است، این طور پیش‌بینی کرد که‌ در سال آینده بازار معاملات مسکن وارد فاز رونق شود.
عقبائی در بخشی از سخنانش به خریداران و مستاجران توصیه کرد حتما در زمان معامله کد رهگیری دریافت کنند و افزود: بخش زیادی از تخلفات مسکن که روزانه شاهد آن هستیم، چه در حوزه خرید و فروش و چه در حوزه اجاره، به عدم دریافت کدرهگیری مربوط است. بنابراین به همه خریداران و مستاجران توصیه می‌کنم نسبت به دریافت کد رهگیری از مشاوران املاک کشور اقدام کنند. وی یادآور شد: مشاوران املاک نباید حق‌الزحمه‌ای برای کد رهگیری دریافت کنند.