سرویس اقتصادی - وزیر راه و شهرسازی گفت: قرارداد با بوئینگ یک قرارداد تجاری است و با فرمان رئیس‌جمهوری آمریکا لغو نمی‌شود.
به گزارش فانوس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی با بیان اینکه80 هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری می رسد، بیان کرد: ‌‌دو فروند هواپیمای دیگر نیز در اسفندماه سال جاری به کشور وارد خواهد شد‌.
وی ادامه داد: در حوزه ریلی چهار خطه‌کردن مسیر تهران - کرج و سه خطه کردن خط‌‌آهن تهران به گرمسار از دیگر پروژه‌هایی است که تا پایان سال افتتاح می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در این ایام در حوزه جاده‌ای نیز در استان‌ها پروژه‌های متعددی افتتاح خواهد شد و 200 کیلومتر پروژه جاده‌ای در خراسان جنوبی به بهره‌برداری خواهد رسید.
آخوندی در خصوص حضور هیات فرانسوی در ایران و تفاهمات صورت گرفته نیز گفت: عمده پیگیری‌ها با این هیات مربوط به توافقات قبلی بوده است و در زمینه موضوع سرمایه‌گذاری فرانسه به کمک ایران، تبادل نظر شد.
وی افزود: فراخوانی به منظور ایجاد ترمینال 25 میلیون نفری در فرودگاه امام خمینی(ره) از یک ماه گذشته صورت گرفت کشورهای مختلف شرکت کردند که کار به بهترین پیشنهاد واگذار خواهد شد.
وی هم چنین در پاسخ به این سؤال که گفته شده است در پی فرمان ترامپ، ممکن است قرارداد با بوئینگ لغو شود، گفت: خیر چنین اتفاقی نمی‌افتد، چرا که این یک قرارداد تجاری است.
گفتنی است در روزهای اخیر برخی منابع خبری از احتمال لغو قرارداد ایران‌ ایر با شرکت آمریکایی بوئینگ جهت خرید 100 هواپیما به دلیل مغایرت با برخی دستورات اجرایی رئیس جمهور جدید امریکا سخن گفته‌اند.