حاجی ابوذر که در حوزه ساخت و ساز مسکن فعالیت داشت، به دلیل رکود بازار مسکن ورشکست و راهی زندان شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، تسنیم نوشت: در دولت یازدهم که مدعی است تورم را کنترل و تک رقمی کرده و حتی در بودجه سال ۹۶، تورم را صفر دیده‌اند، رکود حسابی جولان می‌دهد؛ رکودی که علاوه بر بخش‌های مختلف تولید، بازار مسکن را نیز فراگرفته است.
رکود در بازار مسکن به گونه‌ای است که نه کسی می‌خرد و نه کسی می‌فروشد و این رکود طی سال‌های گذشته، موجب نوساناتی در صنایع وابسته نیز شده است. در این میان کسانی که انبوه‌ساز هستند و سرمایه‌شان را در ساخت و ساز مسکن گذاشته‌اند، با مشکل مواجه شدند به طوری که برخی از آنها مانند حاجی ابوذر ورشسکت شدند و حالا در زندان روزگار می‌گذرانند.
حاجی ابوذر ۴۹ ساله در ساخت و ساز مسکن فعالیت داشت و با پیش فروش آپارتمان‌های در دست ساخت، روزگار می‌گذراند تا ضمن کسب سود بتواند برای خانواده‌هایی که مسکن ندارند، سرپناه تهیه کند اما از نیمه مرداد امسال دیگر تاب رکود ایجاد شده را نداشت و به دلیل نوسانات بازار و صنایع وابسته به ساخت مسکن، ورشکست و راهی زندان شد. 
این انبوه ساز قزوینی که هم اکنون پرونده‌اش در دست بررسی ستاد دیه استان قرار دارد، طبق تحقیقات کارشناسان ستاد دیه، به علت رکود شدید بازار مسکن، ورشکست شده و ناتوانی در پاس کردن چک‌هایی صادره بابت خرید مصالح ساختمان، باعث زندانی شدن او شده است.
او هر چند برای پرداخت بدهی شاکیان خصوصی، خانه، ماشین و بسیاری از اموال و اسباب و وسایل زندگی هود را می‌فروشد تا زندانی و اعتبارش لکه‌دار نشود اما تغییر فاحش قیمت مسکن به قدری او را متضرر می‌کند که به رغم همه تلاش‌ها نمی‌تواند بدهی شاکیان را پرداخت کند.
حاج ابوذر که مشغول دست‌وپنجه نرم کردن با طلبکاران و چک‌های برگشتی بوده، با درخواست متارکه و مهریه شریک زندگی ۳۰ ساله‌اش مواجه می‌شود و همسرش از او طلاق می‌گیرد. 
او که زندگی‌اش را به خاطر رکود بازار مسکن تباه شده می‌بیند، هم اکنون در زندان به سر می‌برد و دو پسرش در خانه پدری با مادر و پدر حاج ابوذر و دخترش نیز با مادرش زندگی می‌کند. 
نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌گر ستاد دیه در آزادی زندانیانی از این دست باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های این نهاد حمایتی از قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی، ۵۵۵۵۵ بانک ملی و یا از طریق سامانه پرداخت تلفن همراه #۷۷۷۷*۷۸۰* واریز کنند.