مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: 11 هزار واحد مسکونی در روستاهای استان مقاوم‌سازی شدند.
محمود بدلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: آذربایجان غربی در زمینه اجرای طرح مقاوم‌سازی اماکن مسکونی روستایی و اجرای طرح هادی به خوبی عمل کرده است.
وی با بیان اینکه با اجرای این طرح‌ها شاهد تحول چشمگیری در چهره روستاها هستیم، تصریح کرد: 11 هزار واحد مسکونی در روستاهای استان آذربایجان غربی با اجرای این طرح مقاوم شده‌اند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه در اجرای طرح مقاوم‌سازی اماکن روستایی با جدیت وارد کار شده بودیم، یادآور شد: اجرای این طرح زمینه کاهش میزان خسارت در زمان سوانح و بلایای طبیعی را فراهم می‌آورد.
بدلی ادامه داد: علاوه بر این شاهد اجرای طرح صدور اسناد مالکیت در روستاها هستیم که این امر نیز به نوبه خود سبب شده تا شاهد جلب هر چه بیش‌تر رضایت روستاییان باشیم.
وی با بیان اینکه تاکنون 67 واحد مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت احداث شده است، گفت: این واحدها همگی از تسهیلات در قالب تسهیلات کم‌بهره استفاده کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در استان اضافه کرد: آذربایجان غربی یکی از استان‌های دارای سوانح و بلایای طبیعی است که باید در این خصوص نسبت به مقاوم‌سازی واحدها اقدام شود.
بدلی یادآور شد: بخش عمده‌ای از این واحدها تحویل متقاضیان شده است و مابقی نیز تا انتهای نیمه نخست سال آینده به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان خواهد شد.
وی همکاری بانک‌ها را در این خصوص مطلوب ارزیابی کرد و گفت: طرح هادی در روستاهای استان در حال اجراست که در این خصوص خواستار همکاری هر چه بیش‌تر روستاییان هستیم.