مدیرکل کمیته امداد استان گیلان از واگذاری 405 واحد مسکن مددجویی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.
علیرضا محمدی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان،با اشاره به احداث واحدهای مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در گیلان اظهار کرد:هریک از این واحدها با زیربنای  50 متر مربع وجمعا 20 هزار و 715 متر مربع و با هزینه 108 میلیارد و 697 میلیون ریال احداث شده است .
وی به افتتاح 405 واحد مسکن مددجویی به منظور واگذاری به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گیلان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی سال جاری اشاره کرد و افزود:زنان سرپرست خانوار در اولویت بهره‌مندی از این واحدهای مسکونی هستند .
مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه احداث یک ‌هزار واحد مسکن مددجویی با مشارکت سپاه قدس گیلان در حال انجام است، تصریح کرد:تاکنون بیش از 40 درصد از این واحدهای مسکونی تحویل مددجویان نیازمند شده است .
وی تعداد واحدهای مسکونی مددجویان روستایی را 286 واحد اعلام کرد و افزود:119 واحد مسکونی نیز به مددجویان شهری واگذار می شود و علاوه بر 405 واحد مسکونی که در دهه فجر امسال به مددجویان واگذار می شود تعداد 802 واحد نیز در دست ساخت است.
محمدی از تحت پوشش بودن 115 هزار و 500 خانوار در قالب 240 هزار نفر در گیلان خبر داد و گفت:کاهش پنج درصدی این مددجویان در نیمه نخست سال جاری با رویکرد توانمندسازی در ابعاد مختلف اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی در استان انجام شده است .
وی به اعطاء تسهیلات اشتغال، ازدواج و مسکن به چهار هزار نفر از مددجویان تحت پوشش اشاره کرد و افزود:مددجویان با دریافت این تسهیلات به صورت عمومی و تخصصی از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شدند .
مدیرکل کمیته امداداستان گیلان با اشاره به اینکه تعداد مددجویان زیر پوشش استان هم اکنون از 115 هزار خانوار به 108 هزار و 57 خانوار کاهش پیدا کرده است،خاطرنشان کرد:روند توانمندسازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در استان همچنان ادامه دارد .
محمدی ساخت مسکن،اشتغالزایی و رسیدگی به مسائل فرهنگی خانوارهای تحت پوشش را از برنامه‌های مهم کمیته امداد گیلان خواند و یادآور شد:اصلی ترین و  مهم ترین وظیفه کمیته امداد بررسی و شناخت انواع محرومیت‌های مادی و معنوی خانواده‌ها و تلاش در جهت کاهش این مشکلات و کمبود هااست