رئیس کمیسیون عمران مجلس اعتقاد دارد كه رفع مشكلات بازار مسكن نياز به دولت براي ساماندهي داشته و دولت بايد براي ايجاد تعادل در بحث قيمت مسكن بايد سياست‌هاي مشخصي را دنبال كند.
به گزارش ايسنا منطقه فارس، محمدرضا رضائي‌كوچي با بیان اینکه ارائهٔ تسهیلات به انبوه‌سازان می‌تواند تأثیرات مثبتی بر بازار مسکن داشته باشد، گفت: اثرپذیری بازار مسکن از این تصمیم منوط به کاهش نرخ سود تهسیلات و افزایش سقف وام است.
رضایی با اشاره به مصوبه اخیر بانک مسکن برای ارائهٔ تسهیلات به انبوه‌سازان، گفت: این تصمیم می‌تواند تاثیرات خوبی بر بازار مسکن از حیث افزایش ساخت و ساز و ایجاد تعادل قیمتی در بازار داشته باشد.
نمایندهٔ مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارائهٔ تسهیلات باید با درنظرگرفتن شرایط فعلی اقتصاد کشور انجام شود، افزود: رقم تسهیلات باید متناسب با قیمت زمین و مسکن در کلان شهرها و روستاها و شهرستان ها متغیر باشد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از نرخ بالای سود تسهیلات بانکی، تصریح کرد: با نرخ سود ١٨ درصد خانه‌دارشدن یا انبوه‌سازی ممکن نخواهد بود.
نمایندهٔ مردم جهرم در مجلس دهم، با اشاره به پیش‌شرط‌هایی برای خروج بازار مسکن از رکود، تأکید کرد: برای خروج بازار مسکن از رکود باید افزایش ساخت و ساز برای ایجاد تعادل قیمتی صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه باید برنامه مشخصی برای ساماندهی بازار مسکن تدوین و اجرا شود، افزود: با شرایط فعلی بازار مسکن هر روز حجم اجاره‌نشینی در نتیجه کاهش قدرت خرید مردم بیشتر خواهد شد.
رضایی‌کوچی از تلاش کمیسیون عمران مجلس برای کمک به دولت برای ساماندهی بازار مسکن خبر داد و تصریح کرد: بازار مسکن باید با سیاست‌های حمایتی به سمت بهبود وضعیت سوق داده شود.