بانک عامل بخش مسکن اعلام کرد:تسهیلات پرداختی بانک مسکن در بخش خرید واحد مسکونی در ۹ ماه امسال از نظر مبلغ ۸۱ درصد و از نظر تعداد ۲۶ درصد رشد داشته است.
به گزارش صبحانه،این بانک در ۹ ماه امسال،حدود 3 هزار و 939میلیارد تومان به متقاضیان مسکن تسهیلات خرید پرداخت کرده است که نسبت به ۹ ماه سال گذشته از رشد۸۱ درصدی برخوردار است.در این مدت ۹۳ هزار و ۹۹۵ واحد مسکونی با استفاده از تسهیلات خرید بانک مسکن خریداری شده‌اند که در مقایسه با ۹ ماه سال گذشته ۲۶ درصد رشد داشته است.
افزایش دامنه استفاده‌کنندگان از حساب‌های پس‌انداز مسکن، افزایش عمر بنای ساختمان از هفت به ۱۵ سال، پرداخت سقف تسهیلات در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به مراکز برخی از استان‌ها و ایجاد امکان پرداخت ۲ فقره تسهیلات خرید یا ساخت واحد مسکونی روی یک پلاک برای زوجین و تغییر ضریب افزایش اقساط پلکانی با هدف کاهش مبلغ اقساط و متعاقب آن کاهش ۱۰ درصدی مبالغ اقساط نسبت به روش پلکانی سالانه، از جمله سیاست‌های تسهیل‌گر بانک در روند تسهیلات اعطایی خرید و ساخت مسکن به شمار می‌رود.
همچنین حذف شرط خانه اولی برای متقاضیان دریافت تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم در بافت فرسوده و حذف شرط تعدد ازدواج و تاریخ وقوع عقد در پرداخت تسهیلات خرید و ساخت به زوجین، از دیگر سیاست‌های این بانک برای تسهیل در روند تسهیلات اعطایی محسوب می‌شود.