یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با ایلنا:
مهیار بقایی بقایی با اشاره به بستن نماد بانکی‌ها در بورس گفت: موضوع بانکی‌ها استراتژیک است و ارتباطی با بورس ندارد زیرا یکسری از قوانین و مقررات و همچنین اصول حسابرسی و حسابداری شان تغییر کرده که رسیدگی به همه اینها نیازمند زمان است.
مهیار بقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مورد بستن طولانی مدت برخی نمادها اظهار داشت: نباید واقعیت را پنهان کرد. بورس ما عمق کمی دارد و پول به راحتی در آن جا به جا می‌شود و همین موضوع، باعث ابهام می‌شود. سازمان بورس برای شفاف سازی بیشتر اقدام به بستن نمادها می‌کند همانند شرکت کنتورسازی که با ابهام همراه بود.
وی افزود: برخی از سهام‌داران در حال حاضر می‌گویند با بستن نمادها عملا خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد و بورس هم تنها جایی برای اوراق بدهی شده است.
بقایی تصریح کرد: باید سیستمی باشد تا پاسخگوی شکایت سهامداران باشد و در صورتی که سهامداران شکایتی داشته باشند مثلا در مورد بسته شدن نمادها، باید به راحتی بتوانند به ناشران منتقل کنند.
 وی با بیان اینکه اقتصاد ما شفاف نیست گفت: اقتصادی که هر لحظه بالا و پایین می‌شود قابل پیش بینی نیست اما به نظر می‌رسد در سال‌های 96 و 97 رونق به حوزه املاک بازگردد. البته با برنامه‌ای که بانک‌ها در ارائه وام به مشتریان خود دارند، وضعیت خرید ملک بهتر خواهد شد.
وی با بیان این که قفل مسکن باز می شود، افزود: هم اینک با پرداخت 110 میلیون تومان یعنی حدود 30 درصد از پول خرید یک خانه 350 میلیون تومانی، انگیزه خوبی برای خرید ملک در بین مردم به وجود آمده است.
 بقایی در مورد بستن نماد بانکی‌ها نیز افزود: موضوع بانکی‌ها استراتژیک است و ارتباطی با بورس ندارد زیرا یکسری از قوانین و مقررات و همچنین اصول حسابرسی و حسابداری شان تغییر کرده که رسیدگی به همه اینها نیازمند زمان است.