سخنگوی دولت درباره تسهیلات مسکن مهر گفت: هزار میلیارد تومان برای کمک به تأسیسات و تجهیزات مسکن مهر تخصیص داده شده بود که در جلسه گذشته هیات دولت تصویب شد تا قیمت تمام شده برای متقاضیان ارزانتر شود.
به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری و در تشریح اقدامات دولت از اختصاص 23 هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح های عمرانی خبر داد گفت: این در حالی است که هدفگیری اعتبار برای این طرح ها تا پایان سال جاری، ٣٧هزار میلیارد تومان بوده است.
وی ادامه داد: همچنین طی هشت ماه گذشته ١8هزار و 380 واحد تولیدی از ١2هزار و 650 میلیارد تومان تسهیلات برخوردار شدند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تسهیلات مسکن مهر نیز گفت: هزار میلیارد تومان برای کمک به تأسیسات وتجهیزات مسکن مهر تخصیص داده شده بود که در جلسه گذشته هیات دولت تصویب شد تا قیمت تمام شده برای متقاضیان ارزانتر شود.
نوبخت اضافه کرد: در لایحه بودجه سال آینده بیش از 10 هزار میلیارد تومان به عنوان اولویت محیط زیست در نظر گرفته شده است.
وی همچنین درباره سفرهای استانی دولت گفت: این سفرها پایان یافت، سفر در تهران مربوط به خود تهران و فیروزکوه است. در حال حاضر پیگیر مصوبات سفر استانی هستیم وگزارش آن ارایه خواهد شد.
**نرخ ارز مبادله ای همچنان 3200 تومان
سخنگوی دولت در پاسخ به این که گفته می شود دولت در نوسانات نرخ ارز به دنبال سود است، نرخ ارز مبادله ای را همچنان 3200 تومان اعلام و اظهار کرد: دولت روند نوسانات را واقعی نمی داند و کاهش خواهد یافت. امیدوارم بانک مرکزی از ابرازها استفاده و مدیریت کند.
وی تاکید کرد: این وضعیت بازار آزاد است و به نفع دولت نیست؛ دستاورد دولت ثبات در بازار است. حتی دولت حاضر شد بدهی خود را از طریق بازار سرمایه با سود ٢٠ الی ٢٢درصد تامین کند و از روش بازار آزاد ارز تأمین کند.
سخنگوی دولت یادآور شد: کارشناسان اقتصادی بانک مرکزی معتقدند این افزایش نرخ ارز فصلی است و کاهش می یابد.
نوبخت همچنین از تصویب پرداخت 2500 میلیارد تومان به شهرداری ها برای تادیه مطالبات خبر داد و گفت: تا کنون 34 هزار و 955 تاکسی فرسوده نیز از ناوگان حمل و نقل خارج شده اند.