مطابق با آمار بانک مرکزی در هشت ماهه نخست سال جاری در بنگاه‌های مختلف شهر تهران بیش از ۱۰۶ هزار واحد مسکونی خرید و فروش شده‌اند.
بازار نیوز - مقایسه این آمار با مدت مشابه سال گذشته، نشان دهنده رشد ۳/ ۱۰ درصدی در حجم معاملات املاک مسکونی در مناطق مختلف پایتخت بوده است. براساس آمار بانک مرکزی در هشت ماهه نخست سال گذشته بالغ بر ۹۶ هزار واحد مسکونی معامله شده است.
همچنین در هشت ماهه منتهی به آبان ماه سال جاری میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران معادل ۴ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل ۴/ ۴ درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در محلات مختلف شهر تهران در هشت ماه نخست سال ۹۴ در حدود ۴ میلیون و ۱۹۰هزارتومان بوده است. این در حالی است که آمار رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد که متوسط قیمت هرمترمربع آپارتمان مسکونی در هشت ماهه نخست سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، فقط ۱/ ۰ درصد رشد داشته است. در سال ۹۳ متوسط قیمت هر مترمربع در هشت ماه نخست معادل ۴ میلیون و ۱۸۹ هزار تومان بوده است. در جدول زیر قیمت قطعی خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در بنگاه‌های املاک از ابتدای آذرماه تاکنون آمده است.

 

رشد 10 درصدی معاملات مسکن در تهران +جدول قیمت آپارتمان های مسکونی