وزیر باید کاستی های مسکن مهر را برطرف می کرد
قم نیوز: در زمان وقوع حادثه باید تمرکز مسئولین به خود حادثه باشد و نمی شود در آن زمان که همه داغدار هستند بحث مادی را مطرح کرد. بهتر بود آقای وزیر استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور می کردند تا تسکینی برای بازماندگان می شد.
به گزارش قم نیوز، محمود شکری نماینده مجلس دهم و عضو کمیسیون اقتصادی در گفت و گو با پارس نیوز در خصوص عملکرد وزیر راه و شهرسازی در دولت یازدهم و در پی آن حادثه ناگوار برخورد دو قطار در استان سمنان اظهار داشت: بهتر بود آقای اخوندی اجازه نمی دادند که ماجرا به سمتی سوق پیدا کند که استیضاح ایشان از سوی برخی از نمایندگان مطرح شود و با خشوع و فروتنی استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور می کرد تا مقداری از داغ بازماندگان حادثه تلخ  سمنان کاهش پیدا کند و اینکه استعفای ایشان از سوی رئیس جمهور قبول می شد یا خیر بحث دیگری است ولی بهتر بود ایشان در ابتدا چنین اقدامی را می کردند.
شکری اظهار داشت: حادثه اخیر برخورد دو قطار واقعا دلخراش بود و در نوع خود یک استثنا بود و به همین دلیل بهتر بود که این کار اخلاقی اتفاق می افتاد تا هم تسکینی برای بازماندگان بود و هم تجربیه ای برای جلوگیری از چنین سهل انگاری ها می شد.
وی با نقد صحبت های وزیر راه و شهر سازی در خصوص پرداخت دیه توسط بیمه به قربانیان گفت: ایشان بعد از تصادف دو قطار اظهار نظری در خصوص بیمه و پرداخت دیه قربانیان کردند که اصلا درست نبود چرا که جان انسانها در اینجا مطرح است و علی رغم اینکه پرداخت دیه طبیعی است در زمان وقوع حادثه باید تمرکز مسئولین به خود حادثه باشد و نمی شود در آن زمان که همه داغدار هستند بحث مادی را مطرح کرد و این نوع ادبیات باید از فرهنگ ما حذف شود.
عضو کمیسیون اقتصادی در پایان تاکید داشت: در خصوص مسکن مهر بنده اطلاعات ریز ندارم اما با توجه به مشکلاتی که داشته بهتر بود حداقل این پروژه به جایی می رسید که افراد کم درامد هرچه زودتر صاحب مسکن شوند چرا که این طرح نواقصی دارد ولی باید این کم و کاستی ها هرچه سریعتر برطرف می شد.