در حالی که مقامات دولتی وعده گشایش و بهبود اوضاع اقتصادی در سال آینده را می‌دهند، ارگان رسمی دولت تأکید کرد گران شدن مسکن در سال آینده خواهد شد و مردم همین حالا برای خرید خانه اقدام کنند!
  به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز"، روزنامه ایران در گزارشی تحت عنوان «مردم مسکن خود را امسال تهیه کنند» نوشت: تمام نگاه‌ها برای سال آینده، نشان از افزایش قیمت مسکن دارد. برخی از رشد قیمت‌ها از 15 تا 20 درصد صحبت کردند و گروهی دیگر هم از نوسانی گفتند که احتمال دارد به دلیل نزدیک شدن به انتخابات رخ دهد.
در حالی که همه از ثبات قیمت در سال جاری حرف می‌زنند انبوه‌سازان رشد قیمت برای نیمه دوم سال جاری را دور از ذهن ندانستند و اظهار داشتند که قیمت مسکن امسال گران می‌شود. بانک مرکزی هم از افزایش قیمت مسکن خبرهایی را درج کرده است.
کمال اظهاری پژوهشگر حوزه مسکن می‌گوید: مسکن دچار رکود نیست بلکه به قفل شدگی مبتلا شده است. 
زمانی که مشکلات بیرونی حوزه مسکن حل نشود این بخش از رکود خارج نخواهد شد. برای خروج از این اتفاق وام 160 میلیون تومانی، پیش فروش مسکن، فروش اقساطی و... تأثیرگذار نیست. دولت ابتدا باید برای حل معضل بیکاری برنامه‌ریزی کند. وقتی مردم به شغل خود اطمینان داشته باشند برای گرفتن وام اقدام می‌کنند در غیر این صورت افراد بدون شغل آیا سراغ وام 160 میلیون تومانی می‌روند؟
روزنامه ایران با بیان اینکه «سال آینده، گرانی مسکن دامنگیر مردم خواهد شد» از قول علیرضا سرحدی‌زاده رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مهندسان ساختمان نوشت: سال آینده قطعاً شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.
ایران همچنین از قول یک کارشناس بازار مسکن نوشت: به مردم توصیه می‌کنیم سال جاری را برای خرید واحد مسکونی خود انتخاب کنند. قطعاً بازار مسکن با افزایش خرید و فروش روبه‌رو خواهد شد.