مدیر کمیته امداد شهرستان تفت با بیان این‌که طی هفت ماهه نخست امسال بیش از 970 میلیون ریال جهت ساخت و تعمیر مسکن مددجویان تحت حمایت در این شهرستان هزینه شده است، در ادامه از وجود 150 خانوار در نوبت انتظار برای انجام خدمات عمرانی و مسکن خبر داد.
به گزارش ایسنا، «محمدحسن وراثی» با بیان این‌که خدمات کمیته امداد به مددجویان تحت پوشش بر اساس نیاز خانواده‌ها انجام می‌شود، افزود: در هفت ماهه امسال خدمات عمرانی مختلفی از جمله ساخت، تعمیر و بازسازی مسکن به 39 خانواده تحت حمایت ارائه و در همین مدت 245 مورد گواهی معافیت یا تخفیف در هزینه انشعاب آب، برق و گاز جهت مددجویان صادر شده است.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای ساخت مسکن توسط کمیته امداد، افزود: در این مدت عملیات ساخت شش واحد مسکونی در روستاها و سه منزل مسکونی شهری با اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون ریال از منابع مالی کمیته امداد آغاز شده و این منازل بیش از 50 درصد پیشرفت عملیات ساختمانی داشته است.
وراثی ادامه داد: بیش از770 میلیون ریال هم در این مدت در زمینه تعمیر، تکمیل، بازسازی و مقاوم‌سازی 30 منزل مسکونی مددجویی هزینه شد.
وی با بیان این‌که کمک‌های خیران و مشارکت نیکوکاران در طرح‌های مشارکتی این نهاد در کنار اعتبارهای دولتی راهگشای نیازهای مددجویان است، اظهار کرد: خیران شهرستان تفت در هفت ماهه امسال با مشارکت در طرح رضوان(کمک به احداث مسکن مددجویان) 110 میلیون ریال مصالح ساختمانی شامل کاشی، سرامیک، سنگ‌های ساختمانی و دیگر مصالح  جهت کمک به این کار خیر اهدا کردند.
مدیر کمیته امداد تفت یادآور شد: هم‌اکنون 150 خانوار تحت حمایت در نوبت انتظار جهت انجام خدمات عمرانی و مسکن قرار دارند که امیدواریم قبل از فرا رسیدن فصل سرما با مساعدت خیران و نیکوکاران مشکلات مسکن آنان برطرف شود.