به گزارش تابناک یزد،دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران پیشنهاد کرد: افزایش مزد کارگران در نیمه دوم سال نیز مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرد یا سبد کالا برای خانوارهای ضعیف کارگری که قدرت معیشت آنها همچنان پایین است، درنظر گرفته شود.
هادی ابوی با اشاره به برگزاری جلسات مزد از اواخر آذر ماه گفت: تشکیل کارگروه ها و مذاکرات مزدی کمی دیر شده ولی کارگران معوقات و مطالبات از قبل مانده‌ای دارند مثل حق مسکن که باید تکلیف آنها روشن شود.
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: اگر چه مرکز آمار ایران و بانک مرکزی متولی رسمی اعلام نرخ تورم هستند ولی این مراجع دولتی هستند و نرخ تورم را سر جمع گرفته و طوری محاسبه می‌کنند که در انتهای سال معمولا خود را پایین‌تر نشان می‌دهد در حالی که این کاهش برای خانوارهای کارگری محسوس نیست.
ابوی ادامه داد: رقم دستمزد در حالی در روزهای پایانی سال تعیین می‌شود که در ماههای آغازین سال بعد با رشد قیمت حامل‌های انرژی و بسیاری از اقلام خوراکی مواجه می‌شویم و افزایش دستمزدها تنها تا 10 روز اول ماه جواب می‌دهد.
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: جامعه کارگری امیدوار بود که با اجرای برجام چرخ کارخانه‌ها می‌چرخد و اشتغال رونق می‌گیرد ولی نه تنها این اتفاق نیفتاد و کام کارگران شیرین نشد بلکه رنگ و لعاب هم از سفره کارگران رفت.
وی در پایان گفت: جامعه کارگری به شعارهای حمایتی دولت یازدهم امید بسته و منتظر بود تا با تحقق وعده‌های دولت سفره‌ کارگران رنگین شود ولی به تدریج رنگ و لعابی هم که داشت از بین رفت و بسیاری از مطالبات کارگران بی نتیجه باقی ماند.