تراز: رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با اشاره به بی تاثیری افزایش تسهیلات مسکن بر رونق بازار گفت: افزایش تسهیلات مسکن به گونه ای نیست که منجر به رونق در این بازار شود.
به گزارش تراز ،حسام عقبایی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران در خصوص دلایل کاهش ساخت و ساز مسکن اظهار داشت: رشد قیمت مسکن، کاهش قدرت خرید خانوار و کاهش سرمایه گذاری در این بخش در کنار بنگاهداری بانک ها از جمله موانع رونق سخت و ساز محسوب می شود.
وی افزود:قوانین دست و پاگیر پیش فروش بازار مسکن را با رکود جدی مواجه کرده است.
وی در خصوص تاثیر افزایش تسهیلات مسکن بر رونق بازار بیان کرد: با توجه به درآمد ناچیز دهک های متوسط و ضعیف، افزایش تسهیلات مسکن به گونه ای نیست که منجر به  رونق  در این بازار شود.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران در خصوص حجم معاملات مسکن نیز گفت:شهریور، مهر و آبان ماه حجم معاملات مسکن در تهران روند روبه رشدی را سپری کرده است.
به گفته وی در ۷ روز ابتدایی آبان ماه ۲ هزار و ۹۳۵ قرارداد خرید و فروش و ۴ هزار و ۴۰۵ قرارداد اجاره منعقد شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل ملاحظه ای دارد که انتظار می رود این روند به کل کشور سرایت کند.
عقبایی با اشاره به تاثیر روند رو به رشد معاملات در قیمت مسکن اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان بهار ۹۶ افزایش قیمتی در حوزه مسکن رخ ندهد.