پرداخت تسهیلات با نرخ 4 تا 7 درصدی برای متقاضیان نوسازیمدیر کل راه وشهرسازی استان قزوین از پرداخت تسهیلات با نرخ 4 تا 7 درصدی برای متقاضیان نوسازی خبر داد.
حامد مانی‌فر، مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: با توجه به لزوم رونق بخشی در بازار مسکن با استفاده از ظرفیت موجود در بافت های ناکارآمد و محلات هدف بازآفرینی شهری، به متقاضیان انجام نوسازی در این بافت ها تسهیلات کم بهره تا سقف 150 میلیون ریال پرداخت می شود.
وی گفت: به منظور حمایت از فرآیند نوسازی مسکن در محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری و در راستای تحقق اهداف و سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان کرد: پرداخت این تسهیلات در راستای رونق بخشیدن بخش مسکن و ساماندهی حاشیه نشینی و بهسازی بافتهای ناکارآمد می باشد.
مانی‌فر خاطر نشان کرد: محدوده های هدف بازآفرینی شهری شامل بافتهای فرسوده میانی، بافتهای تاریخی و سایر سکونتگاههای غیر رسمی می باشد.
همچنین رافع ناصری‌فر، رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین نیز با اشاره به جزئیات این تسهیلات گفت: متقاضیانی که از طریق تجمیع پلاک اقدام به نوسازی و دریافت پروانه ساخت نمایند می توانند تسهیلات ودیعه مسکن با نرخ 4 تا 7 درصد را دریافت نمایند.
وی خاطر نشان کرد: سقف تسهیلات پرداختی حداکثر مبلغ 150 میلیون ریال در شهرستان قزوین و 100 میلیون ریال در سایر شهرستانهای استان می باشد.
ناصری‌فر با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات دو ساله می باشد تاکید کرد: تسهیلات پرداختی برای هر پلاک تجمیعی به صورت جداگانه می باشد که از طریق بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود.
وی در پایان افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات میتوانند جهت بررسی مدارک و اخذ معرفی نامه به اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین و یا شهرداری های سطح استان مراجعه نمایند.