یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تسهیلات مسکن تنها ۲۰ درصد قیمت خرید خانه را شامل می شود.
به گزارش خط نیوز به نقل از میزان، سید ابوالفضل موسوی بیوکی اظهارداشت: برای قشرهای مختلف جامعه باید نسخه های متفاوتی برای خانه دار شدن پیچید.
او با اشاره به وضعیت فعلی بازار مسکن،گفت: تسهیلات دهی در شرایط فعلی سیاست دولت برای خروج از رکود بوده است. 
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه با مدل فعلی تسهیلات دهی در بخش مسکن افراد باید 80 درصد هزینه خرید خانه را تامین کنند تا بتوانند از تسهیلات بانکی بهره مند شوند، افزود: تسهیلات 80 میلیونی برای هریک از زوجین رقم کمی نبوده و می تواند به خانه دار شدن آن ها بینجامد. 
این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه رقم تسهیلات بانکی برای خرید خانه در مرکز شهر کم است، تصریح کرد:رقم تسهیلات بانکی درحال حاضر تنها 20 درصد خرید خانه در کلان شهرها را شامل شده و افراد در صورتی که پول کافی داشته باشند،می توانند با تسهیلات بانکی صاحب خانه شوند. 
وی با تاکید براینکه قشر ضعیف جامعه در شرایط فعلی توانایی خرید خانه را ندارد، تاکید کرد:دولت باید با درنظرگرفتن طرحی مشخص علاوه برتسهیل در خانه دارشدن اقشار مختلف جامعه ،رکود فعلی در این بازار را نیز کاهش دهد. 
موسوی بیوکی با بیان اینکه طرح جامع مسکن و همچنین مسکن اجتماعی از طرح های دولت برای خانه دار کردن اقشار ضعیف جامعه بوده است،تصریح کرد:برای قشرهای مختلف جامعه باید نسخه های متفاوتی برای خانه دار شدن پیچید. 
عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اقشار نیازمند جامعه باید با سیاستهای حمایتی صاحب خانه شوند.