عضو ناظر در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقف ساخت مسکن مهر ضربه بزرگی را به قشر ضعیف جامعه وارد کرده است، گفت: پیمانکاران نیز قربانی اجرا نشدن این طرح هستند.محمد اسماعیل سعیدی، عضو ناظر کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: توقف ساخت مسکن مهر در دولت فعلی، نه تنها ضربه روحی شدیدی به قشر ضعیف جامعه وارد کرد بلکه پیمانکاران این طرح نیز قربانی اجرا نشدن آن شده‌اند.
وی تصریح کرد: بنا به دلایلی در اجرای مسکن مهر موضع‌گیری شد بنابراین با توقف ساخت و تحویل این مسکن‌ها، افراد کم درآمد که با مشقت فراوان پیش قسط خود را تهیه کرده بودند، دچار آسیب‌های روحی و روانی شدند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو ادامه داد: با توجه به اینکه تبعات تصمیم‌گیری‌های نادرست از سوی مسئولان، دامن‌گیر مردم می‌شود باید فارغ از مباحث سیاسی، معایب و ایرادات، طرح مسکن مهر را تکمیل کنیم.
سعیدی با بیان اینکه دولت ضرر مالی پیمانکارانی که در اجرای این طرح، هزینه کرده‌اند، را متقبل نشد، افزود: چندی پیش یکی از پیمانکاران مسکن مهر شهر هشتگرد از عدم دریافت 2 میلیارد تومانی که در این بخش هزینه کرده بود گلایه داشت و از شرایط بد مالی و بدهی‌های به جا مانده خود می‌نالید.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی موضوع مسکن مهر در کمیسیون اصل نود، تاکید کرد: با توجه به آسیب‌های وارده ناشی از توقف ساخت مسکن مهر، دولت تقریبا ادامه احداث و تکمیل این پروژه را پذیرفته است بنابراین امیدواریم با تزریق اعتبار مورد نیاز در قالب تسهیلات از سوی دولت، این طرح نیمه تمام ساماندهی شود.