به گزارش صبح الوند؛ به نقل از تسنیم، معاون سابق وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نشانه ای از تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش مسکن دیده نمی شود به فرار رو به جلوی وزیر راه اشاره کرد و گفت: برنامه دولت برای رونق مسکن پس از سه سال شکست خورد.
سیدعلی لطفی زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی منتشره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعداد معاملات در پررونق ترین ماه سال یعنی شهریورماه سال جاری نسبت به ماه گذشته 16درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: این بدان معناست که تنها برنامه ابلاغی دولت برای وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن یعنی "رونق در بخش مسکن" بعد از گذشت سه سال با شکست کامل مواجه شده و این بخش در وضعیت نابهنجاری به سر می برد.
وی "بلاتکلیفی پروژه های باقی مانده مسکن مهر"، "استقبال ضعیف مردم از تسهیلات خرید مسکن"، "بی برنامگی مفرط در بافت های فرسوده"، "نداشتن برنامه برای 1.5 میلیون واحد خالی در کشور"، "کسری سالانه 500هزار واحد ساخت مسکن در 3 سال گذشته" و... را از نشانه های وضعیت قرمز در بخش مسکن برشمرد.
معاون سابق وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: مردم باید بدانند در صورت عدم اصلاح روند وضعیت موجود، انفجار قیمتی در بخش مسکن را شاهد بوده و به تبع آن تنها دستاورد دولت در حوزه اقتصادی یعنی "کاهش تورم" را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.
لطفی زاده همچنین با اشاره به انتقادات پیاپی وزیر راه و شهرسازی به طرح مسکن مهر بیان کرد: کارنامه خالی وزیر راه و شهرسازی در بخش مسکن، تحلیل "فرافکنی و اشکال گرفتن مداوم به مسکن مهر" را آسان می کند.