در حالی قرار بود تا نیمه مهرماه امسال قیمت نهایی و تعدیل شده مسکن مهر فازهای ۵، ۸ و ۹ پردیس اعلام شود که این اقدام با تاخیر یک هفته‌ای مواجه شده و مشخص نیست متقاضیان طرح مهر چه زمانی از قیمت نهایی واحد خود مطلع خواهند شد.
به گزارش تسنیم، 4 مهرماه امسال تعدادی از متقاضیان مسکن مهر با تجمع مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی به افزایش قیمت واحدهای خود اعراض کردند. این متقاضیان درخواست ملاقات با وزیر راه و شهرسازی را داشتند، خواسته‌ای که پس از گذشته حدود 48 ساعت از حضور متقاضیان آخوندی به آن پاسخ مثبت نداد.
اصرار متقاضیان بر بررسی افزایش ناگهانی قیمت مسکن مهر سرانجام باعث شد تا وزیر راه و شهرسازی دستور تشکیل کمیته بررسی قیمت‌ها را صادر کند. کمیته‌ای که متشکل از خادمیان به‌عنوان نماینده قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، میرزایی نماینده مدیرعامل عمران شهرهای جدید ایران و غفوری به‌عنوان مدیرعامل شرکت عمران پردیس بود.
خروجی اولین جلسه این کمیته کاهش 14 میلیون تومانی قیمت مسکن مهر فاز 8 بود. بر این اساس کمیته بررسی قیمت‌ها به مدیرعامل شرکت عمران پردیس اجازه داد از محل منابع وزارتخانه سهم متقاضیان را کاهش دهد.
از سوی دیگر خادمیان نماینده مهرآبادی از جانب کمیته بررسی قیمت‌ها اعلام کرد سهم آورده متقاضیان در فاز 8 بین 58 تا 69 میلیون تومان خواهد بود. این قیمت‌ها با احتساب پارکینگ است و در صورتیکه هر کدام از متقاضیان نیازی به پارکینگ نداشته باشند 5 تا 7 میلیون تومان دیگر از قیمت مسکن مهر آنها کاسته خواهد شد.
همچنین کمیته مذکور در بیانیه خود تاکید کرد که "قیمت‌های نهایی تعدیل شده" مسکن مهر تا پایان هفته آینده (هفته دوم مهرماه) اعلام می‌شود.
این در حالی است که یک هفته از این وعده می‌گذرد، اما هنوز خبری از اعلام قیمت تعدیل شده فازهای 5،8 و 9 نیست و مسئولان و مدیران مربوطه تاکنون اطلاع‌رسانی در  این رابطه انجام نداده‌اند. بلاتکلیفی موجود علاوه بر ایجاد تاخیر در تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر، برنامه‌ریزی متقاضیان منتظر را بر هم خواهد زد.
 اواخر شهریور ماه امسال شرکت عمران پردیس سهم نهایی آورده متقاضیان فاز 8 را 65 تا 83 میلیون اعلام کرده بود.