رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد که تاکنون هشت میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شرکت کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، امید علی پارسا امروز در نشست خبری در استانداری مازندران در ساری گفت: سرشماری در همه دنیا مرسوم بوده و خواهد بود سرشماری گذشته تکمیل فرم بوده، ولی امروز بستری فراهم شده که به صورت اینترنتی با ۱۰ دقیقه زمان سرشماری انجام گیرد.
وی افزود: تا ساعات ۶ صبح امروز ۲ میلیون و ۳۷۵ خانوار معادل ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این سرشماری اینترنتی  شرکت کردند و رتبه مازندران در کشور از متوسط کشور بالاتر است.
رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه برای کشور هدف ۳۵ درصد پیش بینی شده است، تصریح کرد: با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در مازندران انتظار مشارکت بیشتری از سوی مردم وجود دارد.
وی با بیان اینکه اکنون رتبه مازندران در سرشماری اینترنتی با توجه به ضریب نفوذ اینترنت ۱۳  و به صورت عادی هشت است، افزود: در بین استان‌ها دو استان سمنان و بوشهر بیش از ۱۲۰ درصد هدف سرشماری‌ها محقق شد، میزان مشارکت مردم در سه استان گلستان، لرستان و کهکیلویه و بویراحمد هشت پله ارتقا داشته است.
پارسا با بیان اینکه خواهش ما از مردم این است که اجازه ندهند سرشماری به روزهای پایانی کشانده شود، عنوان کرد: سرشماری در هفته اول نیم درصد  و در هفته دوم یک درصد افزایش داشته و امید داریم در هفته سوم روزانه دو درصد افزایش شرکت مردم را در سرشماری اینترنتی داشته باشیم.
وی افزود: در شهرستان‌های استان مازندران دو شهرستان کلاردشت با ۷۵ درصد  و سیمرغ ۴۳ درصد و سوادکوه ۱۸ درصد بیشترین مشارکت و شهرستان های جویبار بابل و بابلسر و ساری به ترتیب  کمترین شرکت کننده را در سرشماری اینترنتی داشتند.
 ادامه دارد