مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از تصمیم برای تجدیدنظر در دستورالعمل سوم طرح مسکن مهر پردیس خبرداد و گفت: در صورت تصویب، خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر پردیس با اعتباردولتی ساخته می شود.به گزارش جام جم آنلاین ،محسن نریمان افزود:هم اکنون در حال مذاکره و برگزاری جلسات به نفع مشتریان مسکن مهر هستیم وبه همین منظور جلسات متعدد و کمیته های مختلفی درحال برگزاری است و در تلاش هستیم با بازنگری در این دستورالعمل، خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر پردیس را با اعتبار دولتی انجام دهیم.
به گفته وی، متقاضیان مسکن مهر پردیس باید سهم و آورده خود را تکمیل کنند و شرکت عمران شهر جدید پردیس دربرخی موارد با مشتریانی مواجه می‌شود که حتی درزمان تحویل واحد مسکونی هم آورده خود را تکمیل نکرده اند و آورده آنها کمتر از ۴۰ میلیون تومان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی درگفت و گو با مهر،اظهارکرد: حدود ۴۵۰۰ واحد مسکونی در محله ایرنشهر آماده شده است اما بسیاری از متقاضیان هنوز واحدهای خود را تحویل نگرفته اند و تعدادی هم هنوز تعهدات خود را به صورت کامل انجام نداده اند.
نریمان بیان کرد: یکی از دلایل عدم پرداخت سهم و آورده متقاضی به این موضوع بازمی‌گردد که بعضی از قراردادها در اختیار بنگاه های مشاور املاک قراردارد، در واقع برخی متقاضیان مسکن مهر پردیس، مشتری واقعی نبوده بلکه واسطه ودلال هستند.
وی ادامه داد: براساس گزارش ارائه شده به وزیر قرار است برای متقاضیان اصلی مسکن مهر، اقداماتی صورت گیرد و هر چه زودتر تصمیماتی دراین زمینه اجرایی شود.