سومین مجوز صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان برای تامین مالی 18.2 میلیارد تومانی مجتمع مسکونی نارون اراک صادر شد.به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجوز تاسیس و فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مسکن نارون به‌عنوان سومین صندوق زمین و ساختمان بازار سرمایه که پیش از این با نماد «نارون» در بورس ثبت شده بود، صادر شد.
این صندوق پس از صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان نسیم و مسکن شمالغرب، سومین صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان کشور است.
مدیر ساخت این صندوق که به منظور تامین مالی 18.2 میلیارد تومانی مجتمع مسکونی نارون اراک تاسیس شده، شرکت سرمایه‌گذاری الوند ( از زیرمجموعه های گروه سرمایه‌گذاری مسکن) است که با نماد «ثالوند» در بازار فرابورس عرضه شده است.
این شرکت همچنین مالک زمین محل احداث پروژه است. شرکت تامین سرمایه بانک مسکن به‌عنوان مدیر صندوق، متعهد پذیره نویسی و بازارگردان، شرکت آرین محور اراک به‌عنوان ناظر، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری نیکی گستر به‌عنوان متولی و موسسه حسابرسی بهمند به‌عنوان حسابرس، دیگر ارکان این صندوق را تشکیل می‌دهند.
پروژه نارون اراک، مجتمع مسکونی 144 واحدی است که در زمینی به مساحت حدود 7500 متر مربع با زیربنای کل حدود 20 هزار متر مربع در کوی الهیه اراک و در یکی از قطعه زمین‌های متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند تعریف شده و پیش‌بینی می‌شود در 21 ماه عملیات اجرایی آن توسط این شرکت به اتمام برسد.