یک کارشناس اقتصادی گفت: کاهش 3 درصدی وام سود تسهیلات صندوق پس انداز یکم با ایجاد رغبت در سرمایه گذاران سبب باز گشت رونق به بخش مسکن و احیای بافت فرسوده می شود.
علی نعمت چهاردولی کارشناس اقتصادی در گفتگو با  خبرنگار راه و شهرسازی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص کاهش 3 درصدی وام سود تسهیلات صندوق پس انداز یکم در بافت های فرسوده گفت:این اقدام با ایجاد رغبت در سرمایه گذاران سبب باز گشت رونق به بخش مسکن و احیای بافت های فرسوده شهری می شود.
وی با بیان اینکه احیای بافت های فرسوده به دلایلی متعددی حائز اهمیت است، عنوان کرد: طول عمر بالای ساختمان ها مشکلاتی همچون عدم برخورداری از خدمات و تاسیسات مناسب از جمله شبکه های برق رسانی، آب رسانی، گاز رسانی و مشکلات مربوط به بخش تردد در محله ها را به همراه دارد.
علی نعمت چهاردولی در ادامه تصریح کرد: به منظور تقویت و زیبا سازی حاشیه شهرها و ایجاد امنیت و ارائه خدمات لازم، دولت برنامه‌های مناسبی را تدوین کرده که کاهش نرخ سود تسهیلات وام اعطایی به بافت های فرسوده، از جمله این اقدامات است.
به گفته وی این بافت ها به دلیل داشتن زیر ساخت های اصلی تفاوت عمده ای با پروژه مسکن مهر دارند چرا که امکانات اولیه را دارند و فقط به لحاظ قدیمی بودن با مشکلاتی مواجه اند که این امکانات در مسکن های نوساز مهر وجود ندارد.
این کارشناس اقتصادی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر  اجرایی شدن این بخشنامه، قدم بزرگی برای خروج صنعت ساخت و ساز است، گفت: از آنجایی که 70 نوع کارخانه وابسته به صنعت ساختمان هستند لذا رونق در این بخش سبب اشتغالزایی و تقویت اقتصاد شده و منجر به تحقق اقتصاد مقاومتی می شود.