دنیای اقتصاد نوشت: در شرایطی که واسطه‌های ملکی شهر تهران از آغاز جست و جوی جدی‌تر خارجی‌ها در بازار املاک پایتخت برای اجاره واحدهای اداری خبر می‌دهند، آخرین وضعیت قیمت‌های پیشنهادی واحدهای اداری حاکی از آرامش قیمتی در این بخش از بازار مسکن است.

اقتصاد > مسکن - دنیای اقتصاد نوشت: در شرایطی که واسطه‌های ملکی شهر تهران از آغاز جست و جوی جدی‌تر خارجی‌ها در بازار املاک پایتخت برای اجاره واحدهای اداری خبر می‌دهند، آخرین وضعیت قیمت‌های پیشنهادی واحدهای اداری حاکی از آرامش قیمتی در این بخش از بازار مسکن است.
نمایندگان شرکت‌های خارجی که بعد از تسهیل شرایط ورودشان به کشور به دنبال امضای برجام و توافق هسته ای، زمستان سال گذشته نیز جست و جوهایی را برای یافتن املاک اداری مورد نیاز برای ورود به پایتخت انجام داده بودند از حدود یک ماه قبل وارد فاز جدی‌تر از جست و جوی واحدهای اداری شده‌اند.
آن طور که واسطه‌های بازار املاک اداری در شهر تهران می‌گویند نمایندگان شرکت‌های خارجی بیشتر به دنبال واحدهایی هستند که در متراژ بالا به‌صورت فلت - و نه برخوردار از واحدهای مجزا - طراحی شده باشد. به گفته واسطه‌های ملکی شهر تهران هم اکنون تعداد کمی از واحدها و مجتمع‌های اداری شهر تهران و سایر کلان‌شهرها از ویژگی‌های مشابه آنچه نمایندگان شرکت‌های خارجی مد نظر دارند، برخوردارند.
در میان واحدهای اداری ارائه شده به بازار اجاره، مالکی مجتمع خود را با زیربنای 3088 مترمربع، 51 خوابه همراه با 17 خط تلفن و پارکینگ، نوساز با موقعیت اداری در 17 واحد، برای اجاره یکجا به متقاضیان معرفی کرده است.این مجتمع دارای 1 واحد 400 مترمربعی، 4 واحد 270 مترمربعی و 12 واحد 134 مترمربعی است.
این مجتمع واقع در جردن، بالاتر از خیابان ناهید است و مالک اجاره‌بهای ماهانه 46 میلیون و 300 هزار تومانی برای آن تعیین کرده است. همچنین مالک دریافت اجاره بهای یکسال کامل را در ابتدای زمان عقد قرارداد به‌عنوان شرط اجاره این مجتمع عنوان کرده است.مالک دیگری در خیابان وزرا، نرسیده به خیابان هفتم، واحد اداری 250 مترمربعی خود را با شرایط 100 میلیون رهن و 10 میلیون اجاره ماهانه به بازار اجاره معرفی کرده است.
این واحد 4 خوابه و 15 سال ساخت است.مجتمع اداری دیگری برخوردار از 4 واحد اداری 150 مترمربعی به اضافه یک واحد 100 متری به‌صورت فلت - یکپارچه و بدون اتاق - در 700 مترمربع و با 19 میلیون تومان اجاره ماهانه و یک میلیارد و 600 میلیون تومان رهن، به بازار اجاره عرضه شده است؛ این مجتمع اداری در شهرک غرب، بلوار دادمان واقع شده است.