به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در ستاد هماهنگی سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تمامی اطلاعات مربوط به سرشماری ها به طور محرمانه نگهداری می شود و به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد.
وی افزود: رسانه های گروهی، شهرداری ها، دهیاری ها، مراکز بهداشتی و درمانی، دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی موظفند در برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 همکاری لازم را با برگزار کنندگان داشته باشند.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: استفاده از تمامی امکانات و تجهیزات دستگاه های اجرایی به منظور ارتقای کیفی برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 ضرورت دارد.
استاندار چهارمحال و بختیاری یادآور شد: استفاده از آمار استخراجی در این سرشماری نقش مهمی در برنامه ریزی های مربوط به توسعه کشور و استان ها ایفا می کند.
وی اظهار کرد: پس از جمع آوری اطلاعات مربوط به سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 می توان از آن در تدوین برش استانی سند برنامه ششم توسعه، سند آمایش سرزمین و سند توازن منطقه ای بهره گیری کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 در 2 مرحله برگزار می شود.
حبیب الله وفایی تاکید کرد: مرحله نخست از سوم تا بیست و چهارم مهر سال جاری به صورت اینترنتی و مرحله دوم از 25 مهر تا 25 آبان امسال به صورت مراجعه حضوری آمارگیران به خانوارها صورت می گیرد.
وی افزود: اجرا به شیوه نوین الکترونیکی، حذف فرم کاغذی و جمع آوری اطلاعات به وسیله تبلت از طریق مراجعه حضوری به خانوارها و خود اظهاری از طریق پر کردن فرم خانوار در سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir از مهمترین مزایای سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 به شمار می رود.
جمعیت چهارمحال و بختیاری براساس سرشماری قبل در سال 1390 برابر با 891 هزار و 992 نفر اعلام شد.