به گزارش خبرگزاری بسیج، کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: 

عباس آخوندی در گفت‌وگو با روزنامه ایران با این پرسش مواجه شد؛ انتقادی که وجود دارد نحوه اطلاع‌رسانی در زمینه عملکرد دولت یازدهم در مسکن مهر است. با اینکه این دولت تعداد افتتاح و تحویل واحدهایی در حد دولت قبل و البته با ارائه زیرساخت‌ها و خدمات شهری دارد، ولی این دستاوردها به نحو مطلوبی اطلاع‌رسانی نشده است.» او در پاسخ گفت: بحث اطلاع‌رسانی با تبلیغ و اغوای افکار عمومی متفاوت است. این یک موضع‌گیری آگاهانه از سوی خود من است. اگر بنا بر نمایشی پوپولیستی عمل کردن در افکار عمومی بود، می‌توانستیم سوار یک موج شویم و هر روز برویم و هزار یا 1500 تا مسکن مهر افتتاح کنیم، بعد هم کلی وجیه‌المله شود و محبوب شویم! ولی اگر این کار را می‌کردیم مفهومش این بود که بنیان این طرح از نظر ما درست بوده است و همان اغوای افکار عمومی که در دولت قبل صورت می‌گرفت را ادامه دهیم! ما این را نمی‌خواستیم!
 
(شما می‌توانید انتقادات را داشته باشید، اطلاع‌رسانی هم بکنید) شما اگر به این اعتقاد دارید که کاری از بنیان اشتباه است، بعد بخواهید آن را تبلیغ کنید، از نظر اخلاقی مشکل دارد! یعنی چیزی را که اصلا قبول ندارم بخواهم نان تبلیغش را بخورم!
 
وی ادامه می‌دهد: آقای مهرآبادی به عنوان قائم مقام من در این طرح اطلاع‌رسانی‌های خوبی انجام داد و جزو خبرسازترین دولتمردان بود. ولی من خودم در هیچ کدام از آنها شرکت نکردم، چون اگر شرکت می‌کردم مفهومش این بود که آن را قبول دارم.
 
آخوندی در ادامه با وجود بدگویی علیه مسکن مهر با این پرسش خبرنگار مواجه می‌شود «برخی از آنهایی که در مسکن مهر ساکن شده‌اند، ابراز رضایت می‌کنند. ممکن است نسبت به زیرساخت‌ها، خدمات و مواردی که شما گفتید نقصان مسکن مهر انتقاد داشته باشند ولی از اینکه مسکن‌دار شده‌اند راضی هستند» و اذعان می‌کند: بستگی به طرح‌های مختلف دارد. یعنی طرح‌هایی که خوب بوده و نزدیک شهر یا در خود شهر بوده یا دسترسی‌های آن خوب بوده است، مورد رضایت است.
 
ولی آن دسته که در نقاط دوردست بوده، خدمات ندارند، ناامنی گسترده وجود دارد، اینها را نمی‌شود گفت همه راضی هستند یا نیستند. من بیشتر از نظر برنامه‌ریزی می‌گفتم که آیا دولت برای چنین مداخله گسترده‌ای در اقتصاد و به هم زدن فضای اقتصاد کشور مجوزی دارد یا خیر؟ و اصولا چه دستاوردی داشت؟
 
خبرنگار سپس می‌پرسد «ایده شما مسکن اجتماعی بود؟ و وزیر راه جواب می‌دهد: من در گروه بسیار بسیار کم‌درآمدها ایده‌ای که داشتم و دارم، مسکن اجتماعی است و با ایده فرمان امام(ره) در حساب 100 هم خیلی سازگار است. از نظر محتوا خیلی شبیه همدیگر هستند. نظریه‌ای که من دارم این است که بنیاد مسکن و سازمان تامین اجتماعی باید وارد عمل شوند و دولت نباید راسا مداخله کند.
 
در ادامه خبرنگار می‌گوید «گویا نظام بانکی تمایل زیادی برای ورود ندارد!» و آخوندی می‌گوید: بله چون این طرح‌ها غیرانتفاعی است و اسمش اجتماعی است، توجیهش اجتماعی است و اقتصادی نیست. بانک‌ها علاقه‌مند نیستند.