به گزارش تجارت نیوز ، همزمان با افزایش قیمت ۱۰۳ درصدی مسکن در تهران گفته می شود وضعیت ساخت و ساز نیز در املاک تهران رونق گرفته است. حال تصمیم سازان حوزه مسکن معتقدند که رونق ساخت و ساز منجر به حرکت بیش از ۷۵ صنایع دیگر می شود.
در همین حال رئیس اتحادیه املاک تهران درباره این پرسش که آیا همزمان با افزایش ۱۰۳ درصدی قیمت مسکن در تهران وضعیت ساخت و ساز در تهران رونق گرفته است؟ به تجارت نیوز می گوید: با آن که دولت تسهیلاتی را برای خرید خانه در نظر گرفته اما همچنان ساخت و ساز در تهران رونق چندانی ندارد. حجم معاملات مسکن هم ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
مصطفی قلی خسروی می افزاید: معتقدیم چنانچه افراد تخفیف ۴۰ درصدی را برای مصالح ساختمانی در نظر بگیرند و این موضوع را به واقعیت تبدیل کنند، قطعا رونق ساخت و ساز شکل خواهد گرفت؛ چرا که ۱۷۵ رشته صنعتی به رونق ساخت و ساز وابسته است.
او در پاسخ به این پرسش که چشم انداز ساخت و ساز مسکن در سال ۹۸ را چطور ارزیابی می کنید؟ می گوید: چنانچه دولت با ساخت ۴۰۰ هزار خانه بازار مسکن را کنترل کند و پروژه مسکن امید را هم کلید بزند، به ادامه شرایط فعلی در سال ۹۸ امیدوار هستیم.
قیمت مسکن ارزان نخواهد شد 
از سوی دیگر برخلاف اظهار نظرهای رئیس اتحادیه املاک تهران منصور غیبی، یک کارشناس بازار مسکن از ورود سرمایه گذاران جدید در مسکن تهران خبر می دهد.
او درباره رونق ساخت و ساز در تهران این طور می گوید: شاخص ها نشان می دهد که قیمت مسکن در تهران به طور هیجانی بالاست، همین التهاب باعث شده که تهران با رونق ساخت و ساز رو به رو باشد.